تمایل اماراتیها برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری ایران

تمایل اماراتیها برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری ایران
خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذاران امارات متحده عربی به دنبال فرصتی برای انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی در مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران علیرضا پشنگ با اعلام این خبر گفت: در گزارشی که وزارت اقتصاد امارات منتشر کرده به تمایل سرمایه گذاران اماراتی در پروژه‌های اقتصادی ایران اشاره شده است.
وی افزود: مناطق آزاد کیش و قشم از جمله مناطقی هستند که با ارائه چشم اندازی مناسب از فعالیت‌های تجاری خود باعث جلب نظر سرمایه گذاران امارات متحده عربی شده است.
رایزن بازرگانی ایران در امارات ادامه داد: از سوی وزارت اقتصاد امارات، معافیت پرداخت مالیات بر درآمد، صدور مجوز برای کارگران خارجی این مناطق و.... از اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای جذب سرمایه‌های خارجی عنوان و تصریح شده این اقدامات موجب شده تا مناطق آزاد جمهوری اسلامی ایران در رقابت با همتایان منطقه ای خود جایگاه برجسته ای برای خود کسب کنند.
وی اظهار داشت: کارشناسان وزارت اقتصاد امارات با اشاره به سخنان دکتر سعید مسعود میرکاظمی وزیر بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در باشگاه ایرانیان دبی اعلام کرد به نظر می رسد به رغم تمامی تهدیدها و فشاهار احتمالی از سوی سران ایالات متحده آمریکا در تحریم اقتصادی ایران بازرگانان امارات متحده عربی، مناطق آزاد تجاری ایران را به عنوان بهترین گزینه برای انجام سرمایه گذاری های برون مرزی و منطقه ای خود انتخاب نمایند.
پشنگ یادآور شد: ارزش مبادلات تجاری ایران و امارات در سال 2006 میلادی با 39 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 11 میلیارد دلار رسید.
۱۵ بهمن ۱۳۸۶ ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP