در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و چین ارتقای روابط اقتصادی دو کشور بحث وبررسی شد

در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و چین ارتقای روابط اقتصادی دو کشور بحث وبررسی شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان که در اجلاس بانک جهانی به سر می برد ، روز یکشنبه با " شیه شورن " همتای چینی خود دیدار و گفت و گو کرد.

حسینی با اشاره به سیاست های کلی اصل 44 و روند پرشتاب خصوصی سازی  در ایران  اظهار داشت:
بر اساس اصل 44 قانون اساسی، شرکت های خارجی می توانند در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان مشارکت داشته باشند ،که این موضوع فرصت بسیار مناسبی است که شرکت های چینی  می توانند از آن  استفاده کنند.


وی در عین حال خاطر نشان کرد: زمینه های  گسترده ای برای حجم سرمایه گذاری دو جانبه وجود دارد و چینی ها می توانند در پروژه های مختلف سرمایه گذاری از جمله  پتروشیمی و پالایشگاه در ایران سرمایه گذاری نمایند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان از همتای چینی خود  دعوت کرد ضمن سفر  به ایران  از نزدیک با تحولات مهم  اقتصادی و پروژه های سرمایه گذاری خارجی ایران آشنا شوند.
" شیه شورن" وزیر دارایی چین نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور، ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را خواستار شد .


وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از پیشنهادات وزیر اقتصاد کشورمان اظهار داشت : در حال حاضر دو کشور در حال نوسازی جامعه اقتصادی خود هستند که عموم مردم کشور از آن سود خواهند برد.
وزیر دارایی چین در پایان با اشاره به پیشرفتهای اقتصادی و اجتماعی و  بهبود سطح زندگی در ایران  و استقبال از دعوت وزیر  اقتصاد کشورمان وعده داد در آینده  نزدیک به ایران سفر کند .

۵ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۳:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP