با حضور وزیر اقتصاد :اولین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و بوسنی برگزار می شود

با حضور وزیر اقتصاد :اولین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و بوسنی  برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی و فنی ایران ، صادق اکبری مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی از برگزاری اولین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون بوسنی و هرز گوین در اردیبهشت ماه سالجاری خبر داد.

اکبری افزود: این اجلاس در روزهای 7 لغایت 9 اردیبهشت با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان سرمایه گذاری کشورمان در شهر سارایوو برگزار می گردد.


وی در ادامه یادآور شد : قرار است در جریان برگزاری این اجلاس ، موضوعات مهم در روابط فیمابین دو کشور در حوزه های اقتصادی ، بازرگانی ، سرمایه گذاری ، گردشگری ، صنعت و معدن ، علمی و آمـوزشی ، فناوری و بیمه ای مورد مذاکره و رایزنی طرفین قرار گیرد.


اکبری در عین حال خاطر نشان کرد:  همکاری در حوزه استاندارد و تحقیقات صنعتی ، یادداشت تفاهم همکاریهای علمی و آموزشی فیمابین دانشگاه پیام نور کشورمان با وزارت علوم و تحقیقات بوسنی و هرزگوین، یادداشت تفاهم همکاریهای گردشگری و یادداشت تفاهم همکاریهای بهداشتی  از سایر موضوعات مورد بحث دو کشور است.


به گفته مدیر کل دفتر روابط اقتصادی خارجی سازمان سرمایه گذاری ، همزمان با برگزاری این اجلاس ، هیات بزرگ تجاری – سرمایه گذاری ، متشکل از شرکتها و فعالان توانمند اقتصادی کشورمان به منظور برگزاری همایش مشترک بازرگانی با طرفهای بوسنیایی و انجام مذاکرات لازم با بازرگانان و شرکتهای آن کشور در سارایوو حضور خواهند داشت.


به گزارش خبرنگار ما ، وزیر  امور اقتصادی و دارایی کشورمان در جریان این سفر با رییس شورای ریاست جمهوری، رییس شورای وزیران و وزیر اقتصاد و خزانه داری ،نخست وزیر فدراسیون بوسنی و هرزگوین ، وزیر تجارت خارجی و روابط اقتصادی بوسنی و هرز گوین ، و همچنین ایرانیان مقیم سارایوو دیدار خواهند داشت .

لازم به ذکر است بوسنی و هرزگوین یکی از کشورهای حوزه بالکان است وصادرات آن  شامل فلزات، البسه و چوب است که به کشورهای کرواسی، اسلوونی، ایتالیا ،آلمان ، اتریش و مجارستان صادر می‌شود.
بر اساس این گزارش ،واردات این کشور نیز شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی، سوخت و مواد غذایی است که از کشورهای کرواسی ،آلمان ،اسلوونی، ایتالیا، اتریش و مجارستان وارد می‌شود.

۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۹:۵۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP