در نشست بانک جهانی :وزرای اقتصاد ایران و مالزی بر ارتقای روابط اقتصادی تاکید کردند

در نشست بانک جهانی :وزرای اقتصاد ایران و مالزی بر ارتقای روابط اقتصادی تاکید کردند
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با وزیر اقتصاد مالزی بر ارتقای روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.حسینی با اشاره به مشترکات مذهبی، فرهنگی ،سیاسی و اقتصادی دو کشور در عرصه‌های بین‌المللی تحولات اقتصادی کشورمان به ویژه در حوزه های خصوصی‌سازی و بازار بورس ایران تاکید و این بازارها را فرصت مناسبی برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی دانست.

وزیر اقتصاد در ادامه مشارکت مالزی را برای سرمایه گذاری در اوراق مشارکت ارزی دولتی (صکوک) توسط جمهوری اسلامی ایران خواستار شد و افزود: این اوراق بر اساس الگوی اسلامی منتشر می شود و خریداران این اوراق در مسیری سرمایه گذاری می کنند که دارای سودی مطمئن و غیر ربوی می باشد.

وزیر اقتصاد مالزی ضمن استقبال از پیشنهادات وزیر اقتصاد کشورمان و ابراز خرسندی ازشکوفایی اقتصادی دستاوردهای شگرف کشورمان خواستار رشد مناسبات اقتصادی متناسب با روابط سیاسی شد و از بخش خصوصی دو کشور به عنوان عواملی یاد کرد که می توانند در توسعه روابط اقتصادی موثر باشند.

وی با اشاره به انتشار اوراق صکوک توسط کشورمان ،گفت: بنده مطمئنم که این اوراق مطابق با اصول شریعت اسلامی است و ما این اوراق را مورد بررسی قرار می دهیم .

وزیر اقتصاد مالزی بهبود روابط تجاری دو کشور از طریق قراردادهای تجارت ترجیحی و سپس گسترش آن به سایر کشورها را از ابزارهای مفید و قابل اجرا برای ارتقای روابط اقتصادی دو کشور دانست.

وی در پایان تصریح کرد : ایران دارای توانمندیها و پتانسیل‌های زیادی است و شرکت‌های مالزیایی تمایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در ایران دارند.

۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۴:۰۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP