در حاشیه دیدار وزیر اقتصاد و دارایی با وزیر برنامه ریزی اندونزی مطرح شد: روابط اقتصادی ایران و اندونزی افزایش می یابد-خبر تکمیلی

در حاشیه دیدار وزیر اقتصاد و دارایی با وزیر برنامه ریزی اندونزی مطرح شد: روابط اقتصادی ایران و اندونزی افزایش می یابد-خبر تکمیلی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی درحاشیه اجلاس بانک جهانی با وزیر برنامه ریزی اندونزی دیدار کرد .


حسینی با اشاره به جمعیت 200 میلیونی اندونزی و نیز مشترکات فرهنگی ومذهبی دو کشور اظهار داشت: با توجه به تجربیات مهندسان ایرانی در استخراج نفت وگاز و مواد معدنی دو کشور می توانند با حمایت از بخش خصوصی دو کشور ،شاهد ارتقای  روابط اقتصادی دو کشورباشند.


وی پیشرفت و سعادت کشور و ملت  اندونزی را مایه خرسندی دولت و ملت ایران دانست و از  آمادگی جمهوری اسلامی ایران در  جهت انتقال دانش فنی در ارتباط با سد سازی، راهسازی، ساخت نیروگاه، صنایع نفت و گاز خبر داد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44  و زمینه های همکاریهایی که درحوزه های مختلف از جمله پتروشیمی ،نفت وگاز وجود دارد ،تصریح کرد: طی چند سال اخیر محیط جدیدی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکتهای خارجی در صنایع مختلف ایران به وجود آمده است.


در این دیدار وزیر برنامه ریزی اندونزی ضمن استقبال از پیشنهادات مطروحه گفت: کشورش برای ارتقای سطح روابط اقتصادی با ایران اهمیت بالایی قائل است.

وی با اشاره به الویت های توسعه ای کشورش، تقویت ظرفیت های تکنولوژی، انرژی و گسترش صنایع زیربنایی و حمل و نقل هوایی را از اهم موضوعات آن کشور دانست.


اندونزی از نظر منابع معدنی کشوری ثروتمند می‌باشد و معادن نفت ، گاز طبیعی ، قلع ، نیکل ، زغال سنگ، بوکسیت و مس در این کشور موجود است بازار اصلی صادرات اندونزی، ژاپن، امریکا، چین و سنگاپور است و عمده اقلام وارداتی اندونزی ماشین آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی و سوخت است.

۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۵:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP