در دیدار مشترک وزیران اقتصاد ایران و بحرین تاکید شد :آمادگی بحرینی ها برای سرمایه گذاری در ایران

در دیدار مشترک وزیران اقتصاد ایران  و بحرین تاکید شد :آمادگی بحرینی ها برای سرمایه گذاری در ایران
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با وزیر اقتصاد بحرین گفت: ایران مایل است تا روابط اقتصادی خود را با بحرین در زمینه های مختلف توسعه و تحکیم بخشد.

حسینی با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی دو کشور حجم مبادلات دو کشور را ناکافی توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد با ایجاد فرصت های بیشتر و ارتباط گسترده تر، روابط اقتصادی  فی ما بین افزایش یابد.


وی در این دیدار حوزه‌هایی چون بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک، بورس و مالیات را از جمله حوزه‌های مناسب برای توسعه همکاری‌های دو کشور توصیف کرد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان تصریح کرد : یکی از اقداماتی که برای توسعه سطح روابط ‌باید انجام شود، افزایش سطح همکاری بین نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری دو کشور است که نهادهای مستقل و مشترک در این ارتباط ایجاد شود.


حسینی  از سرمایه گذاران بحرینی دعوت کرد در پروژه های سرمایه گذاری خارجی کشور به ویژه در جنوب کشور ، سرمایه گذاری کنند.


وزیر اقتصاد بحرین نیز ضمن اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری شرکتهای بحرینی در ایران ،خواستار تبادل همکاری‌ها بین بخش خصوصی دو کشور از جمله نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و توسعه همکاری‌ها شد.
وی در ادامه افزود: با توجه به اشتراکات  فرهنگی و دینی هم اکنون فرصت مغنتمی است که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور  ارتقا یابد .

۷ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP