در دیدار مشترک وزیر اقتصاد کشورمان با رییس شورای ریاست جمهوری بوسنی مطرح شد:تدوین برنامه جامع اقتصادی در چارچوب کمیسیون مشترک ایران و بوسنی

در دیدار مشترک وزیر اقتصاد کشورمان با رییس شورای ریاست جمهوری بوسنی مطرح شد:تدوین برنامه جامع اقتصادی در چارچوب کمیسیون مشترک ایران و بوسنی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با حارث سیلای‌حبیچ رییس شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین ـ در ساریوو دیدار و گفت‌وگو کرد.

حسینی ضمن اشاره به روابط تاریخی و مشترکات فرهنگی دو ملت جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین اظهار داشت: دو کشور دارای ظرفیت‌های خوبی برای افزایش حجم همکاری‌های اقتصادی از طریق شناسایی این ظرفیت‌ها و فعال‌تر کردن بخش خصوصی دو کشور می باشند.  


 حسینی تدوین برنامه جامع اقتصادی در چارچوب کمیسیون مشترک دو کشور جهت توسعه همکاریها را مهم  ارزیابی کرد و در ادامه بر ارتقای همکاریهای فی ما بین  برای گسترش روابط اقتصادی و آماده کردن  بسترهای قانونی و حقوقی لازم در این خصوص را خواستار شد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان از آمادگی ایران برای صادرات خدمات فنی و مهندسی شرکتهای ایرانی به بوسنی  خبر داد و افزود: شرکتها و پیمانکاران ایرانی  دارای تجارب فراوان در بخشهای :سد سازی ، جاده سازی ، نیروگاهی ، کشاورزی ، احداث پروژه های راه و ساختمان هستند و آمادگی دارند توانائیهای فنی و مهندسی خود را در اختیار آن کشور  قرار دهند . 


حارث سیلابیچ رییس شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین نیز در ادامه با استقبال از پیشنهادات مطروحه زیرساختهای مورد نیاز سرمایه گذاری  در بخشهای انرژی ، نیروگاهها ، پروژه های کشاورزی را با توجه به پتانسیل های فنی ، اقتصادی شرکتهای ایرانی و مشترکات فرهنگی دو  کشور ، حضور قوی و جدی شرکتهای ایرانی را در روند توسعه بوسنی و هرزگوین  در توسعه کشورش مهم ارزیابی کرد. 

 حارث سیلابیچ در ادامه از تصمیمات دولت برای اصلاح روند صدور مجوزهای لازم برای پذیرش سرمایه گذاری خارجی و کاهش موانع و بوروکراسی های اداری در ایجاد کسب و کار در آن کشور خبر داد .


رییس شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین نیازمندیهای بخش انرژی بوسنی و هرزگوین را ایجاد و توسعه حداقل22 نیروگاه برق آبی و بادی  دانست و افزود: مزیتهای بوسنی در بخش صنایع غذایی وکشاورزی،  از جمله فرصتهایی است که سرمایه گذاران می توانند در این حوزه ضمن سود آوری  ،اشتغال زایی و رشد صادرات  را برای بوسنی به ارمغان آورند.


۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۲:۴۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP