در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان با وزیر اقتصاد بوسنی تاکید شد: چشم انداز مثبت اقتصادی و سیاسی روابط تهران و سارایوو

در دیدار وزیر  اقتصاد کشورمان با وزیر اقتصاد بوسنی تاکید شد: چشم انداز مثبت  اقتصادی و سیاسی روابط تهران و سارایوو
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی با نیکولااسپریج رئیس شورای وزیران و وزیر اقتصاد و خزانه داری بوسنی و هرزگوین در محل ساختمان دولت جمهوری بوسنی و هرزگوین دیدار و گفت و گو کرد.

حسینی با تاکید بر لزوم وحدت و هم‌گرایی بیشتر گروههای قومی در بوسنی و هرزگوین ،یادآور شد :این امر موجب می‌شود که مسیر توسعه و پیشرفت این کشور سرعت یابد.


وزیر امور اقتصادی و دارایی نیازهای توسعه اقتصادی هر کشوری را ثبات و استقلال سیاسی برشمرد وتصریح کرد: با توجه به حرکت سریع و رو به جلو اقتصاد جهانی، زمان برای توسعه اقتصادی کشور اندک است که فرصتی برای پرداختن به درگیریهای داخلی و عدم ثبات سیاسی باقی نیست و قطعاً دولت و ملت بوسنی و هرزگوین با اتکاء به استقلال سیاسی گامهای اساسی  را به سرعت برای توسعه اقتصادی کشور برخواهد داشت .


حسینی در ادامه تصریح کرد:  بوسنی و هرزگوین می‌تواند با توجه به موقعیت ژئوپلتیکی ایران که در مسیر بازارهای بزرگ منطقه خاورمیانه ، آسیای میانه و قفقاز قرار گرفته است به این بازارها دسترسی پیدا کند و با توجه به اینکه بوسنی و هرزگوین نیز از بهترین شرکای جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با بازارهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا  محسوب می شود ،هر دو کشور از توانمندیها ،بهره برداری نمایند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان استفاده از ظرفیتهای اقتصادی دو کشور برای دستیابی به بازارهای بزرگ جهانی را ضروری دانست و بر ترغیب بیشتر بخش‌های خصوصی دو کشور برای مشارکت در فعالیت‌های تجاری و اقتصادی برای ارتقای همکاریهای میان دو کشور تاکید کرد.


حسینی در پایان وظیفه حاکمیتی دو دولت را فراهم کردن بسترها و ترتیبات اجرایی لازم برای فعالیت بخش خصوصی دو کشور دانست و اظهار امیدواری کرد با اجرایی شدن توافقات و تفاهمات انجام شده فیمابین در کمیسیون مشترک ، حجم همکارهای اقتصادی ، تجاری و سرمایه گذاری دو کشور ارتقاء یابد.


نیکولااسپریج رئیس شورای وزیران  و وزیر اقتصاد  بوسنی با ابراز خرسندی  از برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر علاقمندی سارایوو برای همکاری با ایران در زمینه های اقتصادی و تجاری و سرمایه گذاریهای مشترک در امور توسعه ای این کشور تاکید کرد.


نیکولااسپریج نظام سیاسی و اقتصادی  کشورش را در حال گذار از اثرات ناشی از جنگ و دستیابی به ثبات سیاسی و اقتصادی دانست و بر ضرورت همگرایی و تعامل گرو ههای قومی و سیاسی کشورش تاکید کرد.
وی در ادامه چشم انداز روابط بوسنی و هرزگوین را با ملت دوست و برادر ایران را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و توسعه و تعمیق این روابط در کلیه زمینه ها  را برای دو کشور خواستار شد .

۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۲:۵۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP