با حضور علیشیری : همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در قطر افتتاح شد

با حضور علیشیری :  همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در قطر افتتاح شد
" همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در قطر " با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و همچنین صاحبان پروژه‌های سرمایه گذاری خارجی کشورمان در مرکز نمایشگاهی دوحه گشایش یافت .

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، علیشیری ، اطلاعات بخش های خصوصی دو کشور از یکدیگر را اندک دانست و لزوم اطلاع رسانی و هدایت این بخش ها برای شناخت ظرفیت ها و همکاری با یکدیگر را مورد تاکید قرار داد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اشتراکات  فرهنگی و دینی هم اکنون فرصت مغنتمی است که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور  ارتقا یابد .

معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد :  ایران برای ارتقای روابط اقتصادی با قطر هیچ محدودیتی ندارد.

وی در ادامه با اشاره به روند مثبت خصوصی سازی و  افزایش شاخص بورس در کشورمان یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران می تواند به عنوان یکی از گزینه های  برتر سرمایه گذاری مطرح شود.
 علیشیری در  ادامه حوزه‌هایی چون بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک، بورس و مالیات را از جمله حوزه‌های مناسب برای توسعه همکاری‌های دو کشور توصیف کرد.

رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با اشاره به افزایش 60 درصدی ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور ،یادآور شد : ما آماده هستیم فهرستی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده  است را به شرکتهای قطری جهت سرمایه گذاری ارائه نماییم.

وی در ادامه افزود: یکی از اقداماتی که برای توسعه سطح روابط فی مابین باید انجام شود، افزایش سطح همکاری بین نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری دو کشور است که باید نهادهای مستقل و مشترک مالی در این ارتباط ایجاد شود.
 

علیشیری در پایان از سرمایه گذاران قطری دعوت کرد ضمن سفر به ایران برای بررسی زمینه همکاری‌های مشترک دو کشور ،در پروژه های سرمایه گذاری خارجی کشورمان  سرمایه گذاری کنند. 

وی در پایان  اظهار امیدواری کرد با حضور فعال بخشهای  خصوصی قطر و ایران ، همکاریهای اقتصادی دو کشور ارتقا یابد.

بر اساس این گزارش ،محمد احمد بن طوار مدیر اجرایی اتاق بازرگانی قطر در ادامه با اشاره به روابط اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: روابط اقتصادی دو کشور ایران و قطر در چند سال اخیر گسترش چشمگیری داشته است ، ولی امیدواریم که سطح همکاریها در آینده نزدیک بیش از پیش ارتقا یابد.

وی در ادامه تصریح کرد : اتاق بازرگانی قطر آماده هر گونه همکاری اقتصادی با ایران است.

شایان ذکر است ،اقتصاد قطر از صنعتی‌ترین اقتصادهای حوزه خلیج فارس به شمار می آید که 81‌درصد از اقتصاد قطر را صنعت، 18/8‌درصد را بخش خدمات و 0/2 درصد را بخش کشاورزی تشکیل می‌دهد.

 

 

 

 

 


 

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۱۸:۵۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP