در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و مالزی مطرح شد:سرمایه گذاران مالزی آماده سرمایه گذاری در ایران هستند

در دیدار  مشترک وزرای اقتصاد  ایران و مالزی مطرح شد:سرمایه گذاران مالزی آماده سرمایه گذاری در ایران هستند
در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و مالزی مالزی، بر توسعه همکاریهای اقتصادی دو کشور تأکید شد.

به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران، سیدشمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با  احمد حسنی بن محمد وزیر دوم اقتصاد کشور مالزی حضور فعال سرمایه گذاران مالزیایی  را در پروژه های کشور به ویژه در حوزه انرژی را  خواستار شد.


  وزیر اقتصاد در ادامه ضمن اشاره به انتشار اوراق مشارکت ارزی دولتی (صکوک) توسط جمهوری اسلامی ایران و دعوت  از مالزی برای  سرمایه گذاری در این اوراق ،افزود: این اوراق بر اساس الگوی اسلامی منتشر می شود و خریداران این اوراق در مسیری سرمایه گذاری می کنند که دارای سودی مطمئن و غیر ربوی می باشد.


حسینی در ادامه با اشاره به اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی و شتاب جدی خصوصی سازی و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور، افزود: ایران و مالزی به عنوان دو کشور بزرگ اسلامی لازم است همکاریهای اقتصادی خود را بیش از پیش ارتقا دهند.


وزیر اقتصاد کشورمان  در ادامه  با بیان اینکه به طور متقابل، ایران هم خواستار سرمایه گذاری در برخی زمینه ها در مالزی است، تأسیس شرکت مشترک سرمایه گذاری را به عنوان یکی از ساز و کارهای توسعه همکاری های طرفین مورد تأکید قرار داد.


احمد حسنی بن محمد وزیر دوم اقتصاد مالزی نیز ضمن اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی دو کشور ایران و مالزی گفت: ایران دوست مالزی و مالزی دوست ایران است .
وی در ادامه با بیان اینکه بخش خصوصی هر کشوری، موتور محرکه اقتصاد است یادآور شد : ما از هر فرصتی برای سرمایه گذاری در ایران استفاده خواهیم کرد.


وزیر دوم اقتصاد مالزی در پایان یادآور شد: بخش خصوصی مالزی آماده است در پروژه های سرمایه گذاری خارجی ایران  سرمایه گذاری نماید.


۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۹ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP