در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و توسعه اقتصاد آذربایجان تاکید شد : تشکیل شرکت سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور

در دیدار مشترک  وزرای اقتصاد ایران و توسعه اقتصاد آذربایجان تاکید شد :  تشکیل شرکت سرمایه گذاری مشترک  بین دو کشور
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با وزیر توسعه اقتصاد آذربایجان بر تشکیل شرکت سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور ایران و آذربایجان تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،حسینی در ادامه افزود: این شرکت می‌تواند بین دو دولت و یا بین شرکتهای خصوصی دو کشور و یا تلفیقی از بخش دولتی و خصوصی دو کشور باشد که  دولت جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را  برای تشکیل این شرکت  اعلام می‌ کند.

 
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تجربه یکصد ساله بیمه در ایران پیشنهاد  ایجاد شرکت بیمه مستقل ایرانی در آذربایجان را مطرح و افزود: در این خصوص شرکت بیمه آسیا با بیش از پنجاه سال تجربه و صدها شعبه در کلیه شهرهای ایران می‌تواند با تاسیس شعبه ای در جمهوری آذربایجان به توسعه صنعت بیمه در آن کشور کمک نماید .


حسینی حوزه های بورس و گمرک را  از دیگر  زمینه های همکاری های دو کشور دانست و افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن هفتاد و چهار میلیارد دلار ارزش بورس تجربیات موفقی در حوزه بورس دارد و آماده است که تجربیات خود را در اختیار دولت آذربایجان قرار دهد.


وزیر اقتصاد با اشاره به سیاست های کلی اصل 44 و روند پرشتاب خصوصی سازی  در ایران  اظهار داشت:
بر اساس اصل 44 قانون اساسی، شرکت های خارجی می توانند در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان مشارکت داشته باشند ،که این موضوع فرصت بسیار مناسبی است که شرکت های آذربایجان  می توانند از آن  استفاده کنند.


شاهین مصطفی‌‌اف وزیر توسعه اقتصاد آذربایجان نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات مذهبی و فرهنگی دو کشور و تشکر از پیشنهادات وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در جهت ارتقای همکاریهای اقتصادی و تجاری دو کشور ،تصریح کرد: روابط ایران و آذربایجان در سطح بسیار خوبی قرار دارد و به منظور گسترش همکاریهای دو کشور ، دیدارها و مذاکرات خود  را با هیاتهای ایرانی ادامه خواهیم داد .


وزیر اقتصاد توسعه آذربایجان در پایان یادآور شد: با توجه  به جمعیت 9 میلیون نفری  جمهوری آذربایجان  و کوچک بودن بازار داخلی آن، دولتمردان این کشور تمامی تلاش خود را به کار خواهند گرفت که با استفاده از موقعیت جغرافیایی ایران ، به بازارهای بین‌المللی دسترسی پیدا کنند.

۷ تیر ۱۳۸۹ ۱۵:۲۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP