وزیر اقتصاد در دیدار با رییس بانک توسعه اسلامی مطرح کرد: تشکیل " صندوق اسلامی پول" توسط کشورهای اسلامی

وزیر اقتصاد در دیدار با رییس بانک توسعه اسلامی مطرح کرد: تشکیل " صندوق اسلامی پول" توسط کشورهای اسلامی
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در باکو با احمد محمد علی رییس بانک توسعه اسلامی دیدار کرد.


حسینی در ادامه  پیشنهاد  تشکیل" صندوق اسلامی پول" توسط کشورهای اسلامی را مطرح کرد  و افزود: با عملیاتی شدن این صندوق، استفاده از الگوهای مالی اسلامی به صورت بین‌المللی رواج خواهد یافت.

وزیر اقتصاد ضمن ابلاغ پیام ریاست جمهوری کشورمان مبنی بر ارتقاء روابط دو و یا چند جانبه کشورها، خواستار اجرای پروژه‌های مشترک بین چند کشور با حمایت بانک توسعه اسلامی گردید.


وی در ادامه مشارکت بانک توسعه اسلامی را برای مشارکت و سرمایه گذاری در صدور اوراق مشارکت ارزی دولتی (صکوک) توسط جمهوری اسلامی ایران خواستار شد و افزود: این اوراق  بر اساس الگوی اسلامی منتشر می شود و خریداران این اوراق در مسیری سرمایه گذاری می کنند که دارای سودی مطمئن و غیر ربوی می باشد.


حسینی ضمن ابراز خرسندی از انتخاب شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به عنوان برنده جایزه علوم و تکنولوژی توسط بانک توسعه اسلامی ،یادآور شد: حرکت به سمت استفاده از مدلهای مالی اسلامی با استقبال کشورهای اسلامی روبرو خواهد شد .


احمد محمد علی رییس بانک توسعه اسلامی گفت: جایزه مربوط به علوم و تکنولوژی دستاورد بزرگ شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بوده و بانک توسعه اسلامی این دستاورد رابه جمهوری اسلامی  ایران تبریک می گوید.


محمد علی در ادامه افزود:  با توجه به حدیث شریفه پیامبر اکرم (ص)(اگر دانش در ثریا باشد، مردمانی از سرزمین پارس به آن دست می‌یابد)، دستیابی به چنین دستاورد عظیمی توسط دانشمندان ایرانی جای شگفتی ندارد.


وی در عین حال  خاطر نشان کرد: بانک توسعه اسلامی از شروع بحران مالی جهانی  با تشکیل یک گروه کاری ویژه به ریاست بانک مرکزی مالزی، با تمرکز بر سیستمهای مالی اقدام به بحث و بررسی پیرامون نقش بانکداری اسلامی نمود که در مواقع بحران کمک شایانی به کشورهای عضو جهت خروج از بحران خواهد داشت.


رییس بانک توسعه اسلامی در پایان با اشاره به پیشنهاد "تشکیل صندوق اسلامی پول " اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک با توجه به ارتقاء سطح ارتباطات مالی و تجاری بین کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی این امر محقق گردد.

۷ تیر ۱۳۸۹ ۱۵:۲۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP