بزودی در ارس افتتاح می‌شود: کارخانه نساجی با سرمایه‌گذاری خارجی

بزودی در ارس افتتاح می‌شود: کارخانه نساجی با سرمایه‌گذاری خارجی
احداث کارخانه نساجی در منطقه آزاد ارس با سرمایه‌گذاری 104 میلیارد ریالی که با تغییر تکنولوژی در دست اقدام تا 300 میلیارد ریال افزایش می‌یابد، با پیشرفت فیزیکی 67 درصد در حال انجام است و پس از اتمام نصب ماشین آلات بزودی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا، معاون اقتصادی منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری شرکت ترکیه‌ای در این منطقه احداث و در فاز اول خود زمینه اشتغال بیش از 130 نفر را فراهم خواهد کرد.


ایرج حاتمی افزود: کار احداث کارخانه نساجی جلفاکاران ارس با ظرفیت تولید 2500 تن انواع نخ در سال از مرداد ماه سال گذشته شروع شده و به سرعت در حال اتمام است.
وی افزود: سرمایه‌گذاری این شرکت در فازهای بعدی در شهرک صنعتی جدید منطقه آزاد ارس نیز ادامه خواهد داشت.


وی گفت: هم اکنون احداث بیش از 16 پروژه سرمایه‌گذاری تولیدی خصوصی توسط سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در زمینه‌های مختلف بطور همزمان در دست اجرا است.

وی ادامه داد: منطقه آزاد ارس بدلیل همسایگی با کشورهای ارمنستان و آذربایجان و نخجوان و نیز دسترسی آسان به بازار کشورهای حوزه آسیای میانه و قفقاز و پشتیبانی استان صنعتی آذربایجان شرقی از توانمندی بسیار بالایی در زمینه تولید، صادرات و صادرات مجدد برخوردار است و بر همین اساس ایجاد شهرک‌های صنعتی 1400 هکتاری صنایع سنگین، 850 هکتاری صنایع پاک، های‌تک و صنایع غذایی و 85 هکتاری شهرک مصالح ساختمانی در دستور کار سازمان قرار دارد.


۹ تیر ۱۳۸۹ ۱۶:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP