علیشیری مطرح کرد: استقبال بی نظیر سرمایه گذاران خارجی از کنفرانس بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در مالزی

علیشیری مطرح کرد: استقبال بی نظیر سرمایه گذاران خارجی از کنفرانس بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در مالزی
بهروز علیشیری ضمن اشاره به استقبال بی نظیر سرمایه گذاران خارجی از کنفرانس بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در مالزی، گفت : اقتصاد ایران در حال شکوفایی وظهور است و با توجه به نرخ بازگشت سرمایه بالا در ایران در مقایسه با سایر کشورها، لازم است سرمایه گذاران خارجی از این فرصت برای سرمایه گذاری در کشورمان بهره برداری نمایند.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، معاون وزیر اقتصاد که در حاشیه این کنفرانس با خبرنگار ما گفت و گو می کرد، اطلاعات بخش های خصوصی دو کشور ایران و مالزی را از یکدیگر را اندک دانست و لزوم اطلاع رسانی و هدایت این بخش ها برای شناخت ظرفیت ها و همکاری با یکدیگر را مورد تاکید قرار داد.


وی در ادامه افزود: با توجه به اشتراکات  فرهنگی و دینی دو کشور ایران و مالزی هم اکنون فرصت مغنتمی است که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ارتقا یابد .
علیشیری در ادامه با اشاره به افزایش شاخص بورس در کشورمان یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران می تواند به عنوان یکی از گزینه های  برتر سرمایه گذاری مطرح شود.


وی در عین حال خاطر نشان کرد: گفتگوهايی برای پیوند بازار بورس ایران با بازار بورس مالزی بین دو طرف جریان دارد.
به گزارش خبرنگار ما ،علیشیری با اشاره به برنامه ایران برای خصوصی سازی بیش از 300 شرکت دولتی به ارزش بیش از 30 میلیارد دلار در سال جاری، گفت: شرکت های مالزیایی می توانند در این زمینه نیز سرمایه گذاری کنند.


علیشیری اظهار داشت: برخی از این شرکت ها از جمله فولاد و صنایع خودرو سازی بزرگترین کارخانه ها و صنایع در منطقه هستند.
وی درادامه حوزه‌هایی چون بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک، را از جمله حوزه‌های مناسب برای توسعه همکاری‌های دو کشور توصیف کرد.


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران تصریح کرد : ما آماده هستیم فهرستی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده  است را به شرکتهای مالزیای جهت سرمایه گذاری ارائه نماییم.


 علیشیری از سرمایه گذاران  مالزیایی دعوت کرد ضمن سفر به ایران برای بررسی زمینه همکاری‌های مشترک دو کشور ، در پروژه های سرمایه گذاری خارجی کشورمان سرمایه گذاری کنند.
وی درپایان اظهار امیدواری کرد با حضور فعال بخشهای  خصوصی ایران ومالزی ، همکاریهای اقتصادی دو کشور ارتقا یابد.


شایان ذکر است ، کشور مالزی از موفق ترین سیستم های اقتصادی جنوب شرق آسیا محسوب می شود و این کشور دارای رشد بیش از 7 درصدی تولید ناخالص ملی می باشد.

۱۲ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۴۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP