جایزه ویژه بانک توسعه اسلامی به شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اعطا شد

جایزه ویژه بانک توسعه اسلامی به شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان اعطا شد
در سی و پنجمین گردهمایی سالانه بانک توسعه اسلامی که با حضور وزرای اقتصاد 56 کشور اسلامی جهان در شهر باکوی کشور آذربایجان برگزار شد، جایزه بانک توسعه اسلامی در سال 2010 توسط رییس شورای حکام به معاون توسعه فن‌آوری شهرک اعطاء شد.

 


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا ،محمود شیخ زین الدین، معاون توسعه فن‌آوری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دراین خصوص گفت: در سال 2010 شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در میان سازمان های علم و فن‌آوری جهان اسلام موثر در توسعه اقتصادی واجتماعی، بالاترین امتیاز را کسب کرد.


وی افزود: انتخاب شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با توجه به فعالیت های این مرکز علمی و فن‌آوری کشور در توسعه اقتصادی، ایجاد بیش از 300 شرکت دانش بنیان، ثبت بیش از 170 پتنت داخلی و خارجی، نوآوری‌های انجام شده توسط واحدهای فن‌آوری مستقر در شهرک، تجاری سازی این نوآوری ها و ارتباط های مستمر و سازنده با صنایع بوده است.

جایزه بخش علم و فن‌آوری اعطا شده به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توسط بانک توسعه اسلامی درسال 2010 مربوط به مراکز علم و فن‌آوری است که نقش مهمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورخود داشته که بانک توسعه اسلامی از میان49 سازمان و شرکت از کشورهای اسلامی مختلف، بالاترین امتیاز را کسب کرده و به عنوان برنده این بخش معرفی شد.


وی افزود: در این موفقیت بزرگ علاوه بر تلاش محققان موسسات دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، حمایت های سازمان های دیگر از جمله وزارت اقتصاد و دارایی در اعمال معافیت های مالیاتی موضوع ماده 47 قانون برنامه چهارم موثر بوده است.


گفتنی است، بانک توسعه اسلامی یک خوشه مالی بین المللی است که در سال 1973 تشکیل شد و با توجه به نقش مهم علم و فن‌اوری در توسعه اقتصادی و اجتماعی ملت ها، اقدامات بسیاری را در جهت تقویت بنیه علمی و فناوری اعضای خود انجام می دهد که می توان به انعقاد تفاهم نامه های همکاری بین موسسات علمی و تکنولوژی، اعطای تسهیلات مالی به کشورهای عضو جهت انجام پروژه ها و برنامه های علمی و فن‌آوری، تقویت همکاری بین اعضاء، ارائه حمایت های آموزشی علمی در قالب اعطای بورس تحصیلی و اعطای جوایز ویژه علم و فن‌آوری اشاره کرد.


زین الدین در بخش دیگری از سخنانش به ارائه خدمات متنوع مادی و معنوی شهرک به واحدهای فن‌آوری مستقراشاره کرد و گفت: در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نه تنها زیرساخت های لازم برای گسترش بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط فراهم است، بلکه محیطی برای حضور و استقرار شرکت های مهندسی، واحدهای تحقیق و توسعه صنایع و مراکز پژوهشی که در تعامل با دانشگاه ها می باشند، وجود دارد.

لازم به ذکر است پیش از این با توجه به اعلان بانک توسعه اسلامی در خصوص اعطای  جایزه علوم و تکنولوژی به موسسات برتر در زمینه تحقیقات و پیشرفتهای علمی کشورهای عضو، اطلاعات مربوطه از سوی دفتر وامها، مجامع و موسسات بین المللی سازمان سرمایه گذاری به موسسات برتر دانشگاهی و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور ارسال گردید که پس از بررسیهای انجام شده توسط بانک توسعه اسلامی ، شهرک علمی و تحقیقاتی  اصفهان حایز دریافت جایزه فوق گردید.

 


۱۲ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۵۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP