در همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کره جنوبی :250 سرمایه گذار خارجی شرکت می کنند

در همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کره جنوبی :250 سرمایه گذار خارجی شرکت    می کنند
معاون وزیر اقتصاد‌با اعلام این مطلب افزود: در کنفرانس تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کره جنوبی بیش از 10 میلیارد دلار فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان با حضور صاحبان پروژه ها ،به سرمایه گذاران خارجی معرفی می شود.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، بهروز علیشیری در مصاحبه با خبرنگار ما در سئول گفت :‌در کنفرانس تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در سه پانل تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی، انرژیهای نو و برق، خودروسازی و فلزات با حضور صاحبان پروژه‌ها و سرمایه گذاران کره ای مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


علیشیری در عین حال روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را خوب ولی ناکافی دانست و افزود: لازم است سرمایه گذاران کره ای ضمن سفر به ایران برای بررسی فرصتهای سرمایه گذاری، در پروژه های  سود آور کشورمان سرمایه گذاری کنند.


رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران‌یادآور شد: موافقتنامه های تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری، همکاریهای گمرکی و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف بین مقامات عالیرتبه دو کشور ایران و کره جنوبی امضا شده است.


به گزارش خبرنگار ما ،علیشیری در ادامه تصریح کرد : با برگزاری همایش های تخصصی سرمایه گذاری در کشورهای سرمایه فرست، ضمن مذاکرات رو در رو صاحبان پروژه ها ، قانون‌تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی معرفی و تشریح خواهد شد.


لازم به ذکر است در همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کره جنوبی ،مقامات عالیرتبه وزارت اقتصاد و رئیس آژانس تشویق سرمایه گذاری (KOTRA) کره جنوبی حضور دارند.


بر پایه این گزارش  کرهٔ جنوبی اکنون دارای اقتصاد توسعه یافتهٔ چندین هزار میلیارد د لاری است و یکی از اعضای OECD می‌باشد و توسط بانک جهانی اقتصادهای  کشوری با در آمد بالا  محسوب می شود و در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی در قاره آسیاست  که دارای تولید ناخالص داخلی 206/1تریلیون دلار است که بیشتر آن در بخش‌های صنعت و خدمات تولید می‌شود.

۱۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۱:۰۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP