سفیر ایران در مالزی: قوانین خوب و جدیدی برای حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شده است

سفیر ایران در مالزی: قوانین خوب و جدیدی برای حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شده است
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا همایش یک روزه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران با حضور مقامات بلندپایه ایرانی و مالزیایی در کوالالامپور برگزار شد.به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه جنوب شرق آسیا (مالزی)، این همایش به همت سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و سفارت ایران در مالزی برگزار شد و محمد مهدی زاهدی ـ سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی، منصور برقعی ـ قائم مقام وزارت امور خارجه، بهروز علیشیری ـ معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و جلیله بابا ـ دبیرکل سازمان توسعه صنعی مالزی از سخنرانان این همایش بودند.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی در سخنرانی افتتاحیه این همایش ضمن خوش‌آمدگویی به سرمایه‌گذاران دو کشور گفت: آمارهای صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهند که اقتصاد ایران طی سال‌های گذشته رشد خوبی داشته و این موضوع باعث شده است که سرمایه‌گذاران زیادی جذب کشور شوند. در همین حال خوشبختانه در برنامه پنج ساله تاکید خوبی بر خصوصی‌سازی شده است.


وی تصریح کرد: خوشبختانه قوانین خوب و جدیدی در کشور برای حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شده است که از آن جمله می‌توان به قانون تضمین مالی دولت در ارتباط با ریسک‌های غیر تجاری، تضمین بازگشت سرمایه و سود آن و معافیت مالیاتی اشاره کرد.


او ادامه داد: در کنار این‌ها برخی شرایط و امکانات ویژه‌ای نیز در ایران وجود دارد که مشوق خوبی برای سرمایه‌گذاران است که از آن جمله می‌توان به قیمت پایین انرژی، نیروی کار ماهر، بازار داخلی 70 میلیونی و منطقه‌ای 300 میلیونی اشاره کرد.
زاهدی بیان کرد: سفارت جمهوی اسلامی ایران و همکاران ما خود را موظف می‌دانند تا شرایط و تسهیلات لازم را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند تا این شرایط موجب ارتقای حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران شود.

 
لازم به ذکر است که پیش از این، همایش‌های معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در کشورهای پرتغال، ترکیه و قطر برگزار شده یود و برگزاری آن در کشورهای کویت، آفریقای جنوبی، آلمان، اتریش، امارات متحده عربی، ایتالیا، بحرین، برزیل، چین، روسیه، ژاپن، سوییس، عربستان صعودی، عمان، نیوزیلند و هنگ کنگ در حال بررسی است.

۱۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۶:۴۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP