دبیرکل سازمان توسعه صنعی مالزی: سرمایه‌گذاران مالزیایی از موقعیت استراتژیک ایران برای توسعه صادرات خود استفاده کنند

دبیرکل سازمان توسعه صنعی مالزی: سرمایه‌گذاران مالزیایی از موقعیت استراتژیک ایران برای توسعه صادرات خود استفاده کنند
دبیرکل سازمان توسعه صنعی مالزی از افزایش خوب تجارت دو جانبه ایران و مالزی طی سال‌های گذشته خبر داد و از سرمایه‌گذاران مالزیایی خواست تا از موقعیت استراتژیک ایران برای توسعه صادرات خود استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایسنا جلیله بابا ـ دبیرکل سازمان توسعه صنعی مالزی ـ با مثبت ارزیابی کردن برگزاری چنین همایش‌هایی گفت: به اعتقاد من این همایش می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و طرفین ایرانی و خارجی را به یکدیکر بیشتر نزدیک کند.


وی در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران تصریح کرد: سازمان توسعه صنعی مالزی (مایدا) به عنوان آژانس اصلی دولت برای ارتقای سرمایه‌گذاری در بخش تولید و خدمات فعالیت‌های خوبی در ایران داشته است و در همین راستا من به تازگی سفری به ایران داشته و از استان‌های زنجان و کرمان بازدید کرده‌ام.


وی افزود: این سمینار نیز دیگر اقدامی است که مایدا در برگزاری آن سهیم بوده و هدف از آن رسیدن به اهدف سرمایه‌گذاری و گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی میان دو کشور ایران و مالزی بوده است که در این میان مشارکت فعال بازرگانان دو کشور اهمیت بالایی دارد.


به گفته او ایران و مالزی مناسبات دیپلماتیک و اقتصادی قدرتمندی داشته و این امر به نزدیکی دو کشور کمک کرده است. یکی از فعالیت‌های مایدا نیز این است که فعالیت شرکت‌های مالزیایی را که به دنبال فرصت‌های تجاری هستند تسهیل کند.


جلیه بابا در ادامه به اقدامات صورت گرفته از سوی دولت مالزی برای تسهیل سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی اشاره کرد و گفت: مالزی در حال حاضر در وضعیت اقتصادی خوبی قرار داشته و صادرات این کشور روند افزایشی را تجربه می‌کند. در این راستا شرکت‌های مالزیایی باید با حمایت این اقتصاد قدرتمند سرمایه‌گذاری‌های برون مرزی خود را توسعه دهند.


وی همچنین به برخی آمارها در خصوص حضور شرکت‌های مالزیایی در خارج از این کشور و نیز میزان سرمایه‌گذاری آنها پرداخت و اظهار کرد: تجارت دو جانبه ایران و مالزی روند رو به رشدی داشته است، به طوریکه مجموع تجارت بین دو کشور از 16.6 درصد در سال 2005 به 29 درصد در سال 2009 رسیده است. در همین حال به تنهایی در سال 2009 تجارت دو کشور به 3.5 میلیارد رینگیت رسیده است که 2.4 میلیارد رینگیت آن صادرات مالزی و 1.1 رینگیت آن صادرات ایران بوده است.

وی افزود: همچنین در فاصله ماه‌های ژانویه تا آوریل 2010 مجموع تجارت دو کشور ایران و مالزی به 1.09 میلیارد رینگیت رسید که سهم صادرات ایران از این تجارت دو جانبه 0.26 میلیارد رینگیت بوده است.
وی در خاتمه از شرکت‌های مالزیایی خواست تا از موقعیت استراتژیک ایران برای توسعه صادرات خود استفاده کنند.

۱۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۷:۰۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP