اقتصاددان مالزیایی در گفت‌وگو با ایسنا: ایران می‌تواند به عنوان یک رهبر در توسعه اقتصادی آینده نقش‌آفرین باشد

اقتصاددان مالزیایی در گفت‌وگو با ایسنا: ایران می‌تواند به عنوان یک رهبر در توسعه اقتصادی آینده نقش‌آفرین باشد
یک اقتصاددان و تاجر مالزیایی اعلام کرد که ایران پتانسیل بسیار زیادی برای ایفا کردن نقش یک رهبر در توسعه اقتصادی آینده دارد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ،الیاس عمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: به نظر من تحریم منطقی نیست و برخلاف منافع ملت‌هاست. من معتقدم که تمام جهانیان با تحریم‌های اقتصادی که توسط شورای امنیت و تحت فشار آمریکا بر ایران اعمال شده است مخالف هستند و به اعتقاد من ایران هیچ کار اشتباهی نکرده است.

عمر در عین حال خاطر نشان کرد: ایران کشور بسیار صلح‌آمیزی بوده و هیچ کس را تهدید نکرده است. ایران همچنین به هیچ کس حمله نکرده است و من احترام خاصی به ایران قائل هستم و ما به عنوان یک مسلمان باید به ایران افتخار کنیم.


وی تصریح کرد: ایران پتانسیل بسیار زیادی برای ایفا کردن نقش یک رهبر در توسعه اقتصادی آینده دارد و من مطمئن هستم که ایران با امکانات و ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند رشد اقتصادی سریعی داشته باشد.

الیاس عمر  افزود: ایران کشوری غنی است و از تکنولوژی بالا و مردم با هوشی برخوردار است.


وی  با ذکر خاطره‌ای بر سهولت سرمایه‌گذاری در ایران تاکید کرد و گفت: من در ایران طی سفر چند روزه‌ای که داشتم پیشنهاد امضای یک یادداشت تفاهم همکاری داشتم و طی مدت سه روز این یادداشت تفاهم همکاری آماده شد و به امضای طرفین رسید و این نشان دهنده سهولت سرمایه‌گذاری در ایران و انجام مناسبات بازرگانی و اقتصادی با ایران است.

الیاس عمر  خطاب به سرمایه‌گذاران مالزیایی افزود: شما می‌توانید به راحتی به ایرانیان اعتماد کنید زیرا آنها بسیار قابل اعتماد هستند و تجارت و سرمایه گذاری با آنها منافع زیادی دارد.
وی در خصوص صلح و آرامش حاکم در ایران تصریح کرد: در ایران شما به راحتی می‌توانید در خیابان‌ها به حرکت بپردازید. حتی همسر من شبها بدون هیچ نگرانی در خیابان‌ها تردد می‌کند و به خرید می‌پردازد.

این سرمایه گذار مالزیایی در این میان به نقش رسانه‌های غربی همچون بی‌بی‌سی در نا آرام جلوه دادن ایران اشاره کرد و گفت: این رسانه‌ها موضوعات ایران را مغرضانه گزارش می‌کنند، حال آنکه به ناآرامی‌های دیگر مناطق دیگر جهان کمتر می‌پردازند.


وی در ادامه به مناسبات ایران و مالزی به عنوان دو کشور دوست و برادر اشاره کرد و گفت: دو کشور پتانسیل‌های زیادی دارند و باید روابط دوجانبه را بیش از پیش توسعه دهند.
وی تاکید کرد: ایران فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار زیادی دارد و سرمایه‌گذاران مالزیایی باید از آن استفاده کنند. غربی‌ها از تحریم ایران صحبت می‌کنند حال آنکه ما چیزی نمی‌بینیم و هرچه بیشتر دقت می‌کنیم کمتر آثار تحریم را می‌بینیم.


الیاس عمر در پایان خاطر نشان کرد  : من در سفرهایی که به کرمان، قم، شیراز، اصفهان و دیگر شهرهای ایران داشته‌ام فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در آنها دیدم و به شما نیز توصیه می‌کنم از این فرصت‌ها استفاده لازم را ببرید.

۱۴ تیر ۱۳۸۹ ۱۷:۱۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP