علیشیری اعلام کرد : استقبال گسترده سرمایه گذاران کره ای از همایش سرمایه گذاری ایران

علیشیری اعلام کرد : استقبال گسترده سرمایه گذاران کره ای از همایش سرمایه گذاری ایران
معاون وزیر اقتصاد گفت: در همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کره جنوبی ، استقبال گسترده سرمایه گذاران کره ای را برای سرمایه گذاری در ایران شاهد بودیم .

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،بهروز علیشیری در همایش ارائه فرصت‌های تجاری ایران به سرمایه‌گذاران کره‌ای که روز سه شنبه در شهر سئول با حضور صدها فعال تجاری کره برگزار شد، ضمن دعوت کره ایها برای سرمایه گذاری در ایران تصریح کرد : با توجه به فرصتهای متنوع و سودآوری که برای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد ، نباید کره ایها اجازه دهند شرکتهای دیگری جای آنها را در ایران بگیرند. 


علیشیری افزود: در این کنفرانس، فرصتهای سرمایه‌گذاری ایران در سه پانل تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی، انرژیهای نو و برق، خودروسازی و فلزات با حضور صاحبان پروژه‌ها و سرمایه‌گذاران کره‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش در خصوص ضمانتهای دولت جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه گذاران خارجی ، گفت: برای پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی دو نوع مجوز ارائه می شود ، نخست  درسرمایه گذاری خارجی که با صدور مجوز ریسکهای پروژه ای را تحت پوشش قرار می دهیم و دوم ضمانت تعهد پرداخت که به شرکتهای خارجی اعطا می کنیم که با اطمینان کامل و با مدلهای مختلف BOT و ترتیبات قراردادی با شرکای خود در ایران سرمایه گذاری نمایند.

علیشیری ضمن قدردانی از امیر منصور برقعی قائم مقام ومعاون اقتصادی وزارت امور خارجه و محمد رضا بختیاری سفیر جمهوری اسلامی در سئول ،برای مشارکت در این همایش تصریح کرد: حضور گسترده سرمایه گذاران  کره ای در این همایش نشان می دهد که زمینه های همکاری متعددی بین بخش های خصوصی دو کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ما ،در ادامه این مراسم، حسینی نماینده اتاق بازرگانی در خصوص فرصتهای سرمایه گذاری پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی به ایراد سخنرانی پرداخت.
همچنین عباس زاده نماینده  شرکت فولاد خوزستان فرصتهای سرمایه گذاری ایران در پروژه های فولاد  وآمودلی  رئیس سازمان انرژیهای نو ایران انرژیهای نو و تجدید پذیر را به سرمایه گذاران تشریح کرد.


بر پایه این گزارش ، یانگ هاک کیم معاون وزیر اقتصاد دانش پایه کره جنوبی،شین سفیر ویژه انرژی و همکاریهای اقتصادی ، هوانگ چو رییس آژانس سرمایه گذاری کره جنوبی  ( KOTRA ) و کریمی نماینده مجلس شورای اسلامی کشورمان و عضو هیات رییسه  فراکسیون سرمایه گذاری مجلس نیز در این همایش حضور داشتند.

لازم به ذکر است در مذاکرات رو در رو صاحبان پروژه ها و سرمایه گذاران خارجی ،مدیران و کارشناسان سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران و آژانس تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی کره جنوبی موسوم به KOTRA نیز به سئوالات بخش خصوصی دو کشور در خصوص قوانین تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی  پاسخ دادند.


این گزارش اضافه می کند: همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در کره جنوبی که توسط سازمان سرمایه گذاری برگزار شد ،با سخنرانی بهروزعلیشیری معاون وزیر اقتصاد پایان یافت .

۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۸:۰۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP