علیشیری خبر داد: همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در هندوستان فردا افتتاح می شود

علیشیری خبر داد: همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در هندوستان فردا افتتاح  می شود
معاون وزیر اقتصاد از برگزاری همایش "معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در هند " با حضور وزیرامور اقتصاد ی و دارایی و همچنین صاحبان پروژه‌های سرمایه گذاری خارجی کشورمان در مرکز نمایشگاهی هند خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، بهروز علیشیری بر لزوم اطلاع رسانی و هدایت بخش های خصوصی  برای شناخت ظرفیت ها و همکاری با یکدیگر را مورد تاکید قرار داد.


علیشیری در مصاحبه با خبرنگار ما در فرودگاه دهلی گفت :‌ کنفرانس تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در هند در  11  پانل تخصصی شامل : نفت، گاز و پتروشیمی،صنایع و تجهیزات حمل و نقل ،خودروسازی وصنایع وابسته ،استخراج و فرآوری مواد معدنی، ماشین آلات و دستگاههای مکانیکی،داروسازی ، نساجی ، چرم ، چوب و کاغذ،بخشهای  نیروگاهی، فناوری اطلاعات و خدمات مشاوره ای، محصولات شیمیایی و فلزات با حضور صاحبان پروژه‌ها و سرمایه گذاران هندی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


وی در ادامه افزود: با توجه به اشتراکات  فرهنگی و دینی دو کشور ایران وهند هم اکنون فرصت مغنتمی است که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور ارتقا یابد .
معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد :  ایران برای ارتقای روابط اقتصادی با هندوستان  هیچ محدودیتی ندارد.
وی در ادامه با اشاره به روند مثبت خصوصی سازی و  افزایش شاخص بورس در کشورمان یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران می تواند به عنوان یکی از گزینه های  برتر سرمایه گذاری مطرح شود.


 علیشیری در  ادامه حوزه‌هایی چون بانک‌ها، بیمه‌ها، گمرک، بورس و مالیات را از جمله حوزه‌های مناسب برای توسعه همکاری‌های دو کشور توصیف کرد.
معاون وزیر اقتصاد در عین حال تصریح کرد: اکنون زمان مناسبی برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک میان بخش های خصوصی ایران و هند فرا رسیده است.
رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با اشاره به افزایش 60 درصدی ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در کشور ،یادآور شد : ما آماده هستیم فهرستی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده  است را به شرکتهای هندی  جهت سرمایه گذاری ارائه نماییم.


علیشیری در پایان از سرمایه گذاران هندی دعوت کرد ضمن سفر به ایران برای بررسی زمینه همکاری‌های مشترک دو کشور ،در پروژه های سرمایه گذاری خارجی کشورمان  سرمایه گذاری کنند.
شایان ذکر است ، اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است که با رشد متوسط بیش از 8 درصد، طی سالهای گذشته به قدرت بزرگ اقتصاد جهانی تبدیل شده است و اکنون با تولید ناخالص داخلی 3/611 تریلیون دلار و ذخایر ارزی بیش از 275 میلیارد دلار ،از شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران در آسیا محسوب می شود.

 

۱۶ تیر ۱۳۸۹ ۱۵:۳۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP