در دیدار مشترک وزرای اقتصاد دو کشور ایران و هند تاکید شد: گسترش همکاریهای اقتصادی ایران وهند ‌‌در‌همه زمینه ها

در دیدار مشترک وزرای اقتصاد دو کشور ایران و هند تاکید شد: گسترش همکاریهای اقتصادی ایران وهند ‌‌در‌همه زمینه ها
سید شمس الدین حسینی در دیدار با پنارا موکرجی وزیر دارایی هند‌با اشاره به برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک ایران وهند در آن کشور اظهار داشت: در نشست افتتاحیه کمیسیون مشترک، چهارچوب همکاریهای اقتصادی فی مابین دو کشور ترسیم شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران‌، حسینی در ادامه با اشاره به نقش مهم و کلیدی وزیر دارایی هند در عملیاتی شدن برنامه های پیش روی دو کشور اظهار داشت: درخصوص جایگاه کشورهای در حال توسعه در نهادهای مالی بین المللی  لازم است  مورد بازنگری قرار گیرد .

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان ،در ادامه بر گسترش همکاریهای اقتصادی در زمینه سرمایه گذاری و بیمه تاکید کرد و افزود: ایران آماده است موافقتنامه های سرمایه گذاری و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف را با هند نهایی نماید که در عین حال باید متناسب با حجم فعالیتهای اقتصادی، مراودات بیمه ای دو کشور نیز‌ارتقا یابد.

پنارا موکرجی وزیر دارایی هند در این دیدار بر بهره گیری از همه ظرفیتهای هند برای ارتقای روابط اقتصادی تاکید کرد و افزود: بزودی هیأتی را به ایران خواهیم فرستاد تا اجرای موافقتنامه ها را نهایی نماید .
وزیر دارایی هند در ادامه تصریح کرد: جایگاه کشورهای در حال توسعه در نهادهای مالی بین المللی مطلوب نیست و باید تلاش کردکه  این جایگاه ارتقاء یابد.

لازم به ذکر است مسئولیت طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور به عهده وزارت امور اقتصادی و دارایی است  که در سال‌گذشته‌نیز پس از انجام هماهنگی‌های لازم توسط سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران با وزارت امور خارجه کشورمان و مقامات هندی، پانزدهمین

اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور با حضور وزیر امور خارجه هند در تهران برگزار و چندین سند پایه‌ای و یادداشت تفاهم همکاری بین طرفین امضا شد.
بر اساس این گزارش ،نشست شانزدهم کمیسیون مشترک دو کشور در روزهای پایانی هفته قبل در دهلی نو برگزار شد که در آن سه موافقت نامه و چهار یادداشت تفاهم فی ما بین دو کشور امضا شد .

۲۶ تیر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP