علیشیری خبر داد: اعلام آمادگی شرکتهای ترکیه ای برای سرمایه گذاری در ایران

علیشیری خبر داد: اعلام آمادگی شرکتهای ترکیه ای برای سرمایه گذاری در ایران
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در حاشیه همایش مشترک بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و ترکیه که در محل سازمان سرمایه گذاری و با حضور 35 شرکت ترکیه ای و بیش از 150 شرکت ایرانی برگزار شد، از اعلام آمادگی شرکتهای ترکیه ای برای سرمایه گذاری در ایران خبر داد وافزود: در سالهای اخیر حجم مبادلات اقتصادی به ویژه سرمایه‌گذاری، رشد چشمگیری داشته است.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری، علیشیری در ادامه ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور را بالاتر از حجم کنونی مبادلات اقتصادی دانست و افزود: یکی از شاخص‌های توسعه اقتصادی حجم مبادلات بین مرزی است که باید حجم مبادلات اقتصادی ،تجاری و سرمایه گذاری طرفین ارتقا یابد.


وی در عین حال خاطرنشان کرد: دولت جمهوری اسلامی و سازمان سرمایه‌گذاری از همه سرمایه‌گذاران خارجی حمایت خواهد کرد.


حسن سرت رئیس انجمن تومسیاد ترکیه نیز ضمن قدردانی از سازمان سرمایه‌گذاری برای برگزاری این همایش گفت: در این همایش ،فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به هیأت ترکیه‌ای معرفی شد .
رئیس انجمن تومسیاد ترکیه افزود: لازم است دستاوردهای مثبت  این همایش به همه هموطنان ترکیه‌ای تشریح  شود.


وی در ادامه تصریح کرد: ایران و ترکیه باید ضمن تحکیم روابط دوستانه ،روابط اقتصادی و تجاری خود را بیش از پیش ارتقا دهند.
رئیس انجمن تومسیاد ترکیه، خواهان افزایش هرچه بیشتر مبادلات دو کشور دوست و برادر ترکیه و ایران شد و بر حمایت گرم دولت این کشور برای اعزام هیأت تجاری به ایران تأکید کرد.
وی با توجه به استقبال زیاد اعضای این انجمن برای توسعه مبادلات اقتصادی خود با ایران ابراز امیدواری کرد تا اعزام این هیأت‌ها تداوم پیدا کند.


به گزارش خبرنگار ما، در ادامه این جلسه حسین سلیمی رییس  پانل مسکن و ساخت ساز، ابولفضل کوده ای رییس پانل صنایع خودرو و ماشین آلات،رجاییان رییس پانل انرژی، صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات، بیگلری رییس پانل تخصصی گردشگری، صنایع غذایی و مبلمان  در حضور معاون وزیر اقتصاد به ارائه گزارش پرداختند.


همچنین دریا دمیر رئیس کمیته ارتباطات خارجی انجمن تومسیاد گفت: انجمن تومسیاد به عنوان انجمن اقتصادی شرکت‌های بزرگ و کوچکی را در بر می‌گیرد که علاقه زیادی برای سرمایه‌گذاری در ایران دارد.


وی در ادامه افزود: خوشحال هستیم که ایران را به عنوان اولویت اول سرمایه گذاری خود انتخاب کردیم.
این گزارش می‌افزاید: در پایان این همایش، چند یادداشت تفاهم  فی مابین شرکت‌های ایرانی و ترکیه ای منعقد شد.

۴ مرداد ۱۳۸۹ ۲۰:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP