همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور فردا در تهران برگزار می‌شود

همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور فردا در تهران برگزار می‌شود
همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور با برگزاری‌ نشست‌های تخصصی و با حضور بیش از 1200 نفر از فردا در تهران برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد گفت : در همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور 36 پانل  تخصصی با موضوعات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی  برگزارمی‌شود.


بهروز علیشیری در ادامه از تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری ارزی ایرانیان خبر داد و افزود:این صندوق همزمان با برگزاری دومین همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور فردا در تهران توسط رییس جمهور کشورمان در محل اجلاس سران  افتتاح خواهد شد.


معاون وزیر اقتصاد مزایای این صندوق را مدل سازی منابع مالی، و بخش خصوصی توانمند، بر شمرد و افزود: با توجه به اینکه ایرانیان خارج از کشور تمایل دارند در اقتصاد داخلی مشارکت نمایند، این صندوق با ماهیت خصوصی و با حمایت جدی دولت، اجرایی خواهد شد.


علیشیری در ادامه خاطرنشان کرد: اساسنامه تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری ارزی ایرانیان به وسیله سازمان بورس و اوراق بهادار ایران نیز تأیید شده است.


براساس این گزارش، سرمایه پیش بینی شده این صندوق 500 میلیون یورو خواهد بود و این صندوق، حداقل 35میلیون یورو را در مرحله تعهد واریز خواهند کرد.


برپایه این گزارش،‌ علاوه بر نشست‌های تخصصی در طول این همایش دو روزه که در روزهای 11و12 مردادماه سال جاری  برگزار می شود، 20 نشست تخصصی نیز در دانشگاه تهران برگزار می‌شود .


لازم به ذکر است در ادامه‌ این همایش بازدیدهای گردشگری و تخصصی از هشت استان خراسان رضوی، اصفهان، شیراز، تبریز، اردبیل، بوشهر، مازندران و گیلان انجام می‌شود.


۱۰ مرداد ۱۳۸۹ ۱۹:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP