نماینده عمران سازمان ملل متحد با معاون وزیر اقتصاد دیدار کرد

نماینده عمران سازمان ملل متحد با معاون وزیر اقتصاد دیدار کرد
نماینده عمران سازمان ملل متحد در دیدار با بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد راههای گسترش همکاری‌های اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری، کنسوئلو ویدال نماینده عمران سازمان ملل متحدUNDP) (در این دیدار با اشاره به تجربیات مفید آن سازمان در حوزه ‌های مختلف، خواستار همکاریهای بیشتر  با دولت ایران شد.


وی در ادامه از حمایت UNDP از پروژه های ملی کشورمان خبر داد و افزود: سازمان ملل متحد سیاست‌های خود را از طریق UNDP واهداف توسعه هزاره پیگیری می‌کند که در زمینه کاهش فقر، ایران قدم‌های خوبی نیز در این خصوص  برداشته است.


بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد، با اشاره به تأثیرات بحران مالی جهانی برای اقشار فقیر جهان گفت: سازمان ملل باید به دنبال بهبود وضعیت فقرا در جهان باشد و بدون درک دقیق از نابرابری در سطح جهان نمی‌توان این بحران‌ها را حل کردو به اهداف توسعه هزاره نایل شد.زمانی که با یک بحران مالی بیش از 20 میلیون نفر در شرایط فقر گرفتار می شوند ،نیل به اهداف توسعه هزاره غیر ممکن است.


علیشیری در ادامه بر بهره‌گیری بخش توسعه سازمان ملل متحد از تجربیات ایران در بخش همکاری‌های دو جانبه اشاره کرد و افزود: یکی از همکاریها برای پروژه‌ای زیربنایی و توسعه‌ای، ارائه یک مدل توسعه‌ای در قالب مشارکت بخش عمومی-خصوصی است.

معاون وزیر اقتصاد در پایان افزود: همکاری‌های جنوب – جنوب زمانی گسترش می یابد تا این کشورها به اندازه سایر کشورها بتوانند در تصمیمات بین‌المللی نقش فعالی داشته باشند.

۱۳ مرداد ۱۳۸۹ ۱۷:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP