در کارگروه اقتصادی و بازرگانی همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور مطرح شد: دوران طلایی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران فرا رسیده است

در کارگروه اقتصادی و بازرگانی همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور مطرح شد: دوران طلایی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران فرا رسیده است
نشست تخصصی کارگروه بازا رسرمایه همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور روز سه شنبه به ریاست رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ، علی صالح آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار  در این نشست تخصصی با اشاره به مزیت های فراوان بازار سرمایه ایران گفت : قانون بازار اوراق بهادار سال 84 تغییر یافت تا تحولی بزرگی در این بازار به وجود آید.

وی خاطر نشان کرد : قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید نیز سال گذشته به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید تا شرایط برای تاسیس نهادها و ابزارهای مالی جدید در بازار سرمایه فراهم شود.                                                                                                                      

صالح آبادی به بروز بحران مالی جهان در سال 2008 اشاره کرد و گفت: کمیته فقهی سازمان بورس، سه سال قبل تشکیل شد تا بررسی های لازم را برای راه اندازی ابزارهای مالی انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد : این کمیته تنها به ابزارهایی مجوز راه اندازی می دهد که دارایی های فیزیکی آنها متناسب با دارایی های واقعی است تا از بروز بحران در بازار سرمایه ایران جلوگیری شود.

رییس سازمان بورس درباره نحوه ورود سرمایه گذاران به بازار سرمایه ایران گفت : آنان می توانند از طریق 87 کارگزار رسمی وارد بورس تهران شوند.

 صالح آبادی با بیان اینکه کارگزاران با اخذ مجوز از سازمان بورس می توانند در بازار سرمایه ایران فعالیت کنند، افزود : این شرکت ها سال گذشته بر اساس برخی معیارها، رتبه بندی شدند که سرمایه گذاران می توانند با هر یک از این شرکت ها همکاری کنند.


۱۶ مرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۰۷

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP