هیأت امنای حساب ذخیره ارزی مصوب کرد:رفع محدودیت در اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران خارجی

هیأت امنای حساب ذخیره ارزی مصوب کرد:رفع محدودیت در اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران خارجی
هیأت امنای حساب ذخیره ارزی، اصلاحیه‌ای را در رابطه با نحوه استفاده سرمایه‌گذاران خارجی از تسهیلات این حساب تصویب کرد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، براین اساس سقف 25 درصدی سهامدار حقیقی یا حقوقی غیرایرانی در شرکتهای ایرانی که به عنوان شرط اخذ تسهیلات از محل حساب ذخیره ارزی مطرح بود، حذف شده است ، به این ترتیب از این پس محدودیتی درخصوص اعطای تسهیلات از محل این حساب به شرکت‌های ایرانی دارای سهامدار و سرمایه‌گذار خارجی با هر میزان و نسبت مشارکتی وجود نخواهد داشت.


به گزارش خبرنگار ما ،علاوه بر این بر طبق مصوبه قبلی، اعطای تسهیلات به شرکت‌های ایرانی دارای سهامدار خارجی اکثریت، حداکثر به میزان 40 درصد ارزش کل طرح مجاز بود که این محدودیت نیز با مصوبه اخیر هیأت امنای حساب ذخیره ارزی رفع شد.


لازم به ذکر است که بر پایه قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاران خارجی از همه مشوق ها و امتیازات سرمایه گذاران داخلی بهره مند خواهند بود.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری، از آنجایی که کشورهای مختلف برای جذب سرمایه گذاران خارجی مشوق های مالی مختلفی ارائه می دهند، رفع محدودیتهای موجود برای استفاده از صاحبان ذخیره ارزی گامی مؤثر از سوی دولت برای جذب سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود.


گفتنی است بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، حمل و نقل، خدمات (از جمله گردشگری)، فناوری اطلاعات،‌ صادرات کالاها و خدمات از جمله بخش‌های مجاز برای اخذ تسهیلات حساب ذخیره ارزی هستند.


۱۸ مرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP