روزنامه روسی: شرکت های اروپایی از تحریم ایران زیانهای سنگین متحمل شده اند

روزنامه روسی: شرکت های اروپایی از تحریم ایران زیانهای سنگین متحمل شده اند
یک روزنامه پرشمارگان روسی در گزارشی به فشار آمریکا بر کشورهای اروپایی برای پیوستن به تحریم ها علیه ایران اشاره کرده و نوشت: شرکت های اروپایی از تحریم ایران زیانهای سنگین متحمل شده اند.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از ایرنا ، روزنامه "نزاویسیمایا گازتا" امروز سه شنبه در گزارشی به قلم "آندره ترخوف" مفسر امور بین المللی این روزنامه نوشت: شرکت های اروپایی و سایر شرکت هایی که در تحریم های آمریکا علیه ایران شرکت کرده اند، متحمل زیانهای سنگین شده اند.


این منبع خاطرنشان کرد: مدیران و مقام های این شرکت ها از دولت های خود خواهان اقداماتی برای جبران زیانهای سنگین ناشی از تحریم ایران شده اند.
نزاویسیمایا گازتا نوشت: شرکت های چینی جای خالی شرکت های اروپایی در بازار انرژی ایران را پر کرده اند و در حال حاضر چین 39 میلیارد دلار در بخش استخراج نفت و پالایش فرآورده های آن در ایران سرمایه گذاری کرده است.


روزنامه روسی نوشت: شرکت های روسی هم قصد دارند در بخش نفت ایران مشارکت فعال داشته باشند و توافقنامه های امضا شده در سفر اخیر وزیر نفت ایران به مسکو، زمینه مساعدی را در این زمینه فراهم ساخته است.


تهران و مسکو ماه گذشته یک سند " نقشه راه " و دو قرار داد همکاری در بخش های انرژی امضاء کردند و "سرگئی اشماتکو " وزیر انرزی روسیه در مراسم مبادله این اسناد در جمع خبرنگاران اعلام کرد: دورنمای خوبی از افزایش همکاری ها میان روسیه و ایران وجود دارد و روسیه برای صادرات محصولات نفتی به ایران آماده می باشد.

۲۰ مرداد ۱۳۸۹ ۱۷:۴۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP