با حضور علیشیری :مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه افتتاح شد

با حضور علیشیری :مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه افتتاح شد
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه با حضور بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد ، سید دادوش هاشمی استاندار کرمانشاه ، مراد امیری ریس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان ومدیران دستگاههای اجرایی افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، علیشیری در آیین آغاز به کار مرکز خدمات سرمایه گذاری استان کرمانشاه گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری در استانها می کوشد تا ضمن کمک به تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار برای بنگاههای بخش خصوصی و عمومی، آنها را در رفع مشکلات یاری دهد.

علیشیری مهمترین اهداف راه اندازی مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها را ایجاد مشوق های لازم برای سرمایه گذاری ، نگاه تخصصی و علمی به موضوع سرمایه گذاری، اطلاع رسانی و ارایه مشورتهای لازم به سرمایه گذاران، رسیدگی به مشکلات و شکایات و اعتراضات آنان، تجیمع اطلاعات مرتبط با سرمایه گذاری ها در یک محل دانست.


بر اساس این گزارش ، علیشیری در ادامه این مراسم به سئوالات مطرح شده  بخش خصوصی و سرمایه گذاران آن استان پاسخ داد.
سید دادوش هاشمی استاندار کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: استان کرمانشاه در زمینه های مختلف اقتصادی از جمله جذب سرمایه گذاری خارجی دارای مزیت و ظرفیت های لازم می باشد و باید از این ظرفیتها برای افزایش سرمایه گذاری نهایت استفاده را کرد.


مراد امیری رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه نیز در ادامه اظهار داشت: تا کنون برای انجام پروژه های مختلف سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خارجی مذاکراتی انجام گرفته است.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: امکان سنجی بین المللی  پروژه های مختلف سرمایه گذاری انجام شده است که مشخصات کامل آنها در سایت فرصتهای سرمایه گذاری ایران قرار گرفته که امیدواریم بتوانیم پروژه های بیشتری را به سرمایه گذاران خارجی معرفی نماییم.

لازم به ذکر است هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ‌ایران به منظور حمایت، ‌تسهیل و تسریع در سرمایه‌گذاری در استان های کشور مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در راستای اهداف مندرج در قانون تشویق و حمایت‌سرمایه‌گذاری خارجی مصوب 1380 در سطح استان‌ها را تصویب کرده است .


بر اساس این مصوبه ،چنانچه ظرفت یک ماه دستگاه اجرایی مجوز مربوط را صادر نکند یا دلایل مخالف خود را مستند اعلام نکند مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با تشخیص استاندار راساً مجوز مربوط را صادر می‌کند .
این گزارش در پایان خاطر نشان می کند: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان کانون مراجعه متقاضیان سرمایه‌گذاری خارجی در سطح استان است و ضمن انجام امور تفویضی از سوی سازمان سرمایه گذاری خارجی و اعمال اختیارات مربوط مرجع هماهنگی استان با سازمان خواهد بود .

۲۸ مرداد ۱۳۸۹ ۲۳:۲۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP