با حضور استاندار خراسان شمالی :مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان شمالی افتتاح شد

با حضور استاندار خراسان شمالی :مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان شمالی افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی مرکز خدمات سرمایه گذاری این استان با حضور ابوطالب شفقت استاندار خراسان شمالی ، رضا بهمن پور سرپرست سازمان امور اقتصادی و دارایی و مدیران اجرایی استان افتتاح شد.

شفقت در آیین افتتاح مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گفت : مرکز خدمات سرمایه گذاری باید در یک دوره یک ساله نتایج ملموس داشته باشد و به مردم نشان دهد که چه اتفاقات خوشایند اقتصادی  برای مردم داشته است.
وی در ادامه افزود: مدیران استان خراسان شمالی باید  فعالیتهایی  از جمله عمران و آبادانی ، ایجاد آسایش و رفاه برای مردم  و ایجاد فرصتهای کسب و کار و فعالیتهای اقتصادی را با جدیت دنبال کند.
استاندار خراسان شمالی در ادامه تأکید کرد : مسیر صدور مجوز باید در مرکز  خدمات سرمایه گذاری طی شود و حداکثر ظرف مدت یک ماه باید پاسخ داده شود.
شفقت شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری استان را از وظایف مرکز خدمات سرمایه گذاری دانست و افزود : همه دستگاهها باید همراهی و همکاری کنند تا سرمایه گذاری تحقق یابد .
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند فعالیت اداری مرکز خدمات سرمایه گذاری  ، بر امر آموزش نیروهای این مرکز  تأکید کرد و از بهمن پور  دبیر ستاد سرمایه گذای استان ، خواست تا کارشناسانی را جهت تدریس در استان دعوت نمایند ، تا مدیران فعالیت خود را با آگاهی و دانش آغاز کنند.
شفقت آماده کردن چرخه کار طرح راه آهن بجنورد – گرگان و تهیه طرح حداقل پنج پروژه کلیدی دارای توان ملی جهت معرفی به سازمان گسترش صنایع را از مدیران خواستار شد و از آنان خواست تا در حوزه فعالیت خود به دنبال جذب سرمایه گذار باشند و طرحهای مطالعاتی و گردش کار پروژه های قابل سرمایه گذاری را تهیه نمایند.
در این مراسم رضا بهمن پور سرپرست سازمان امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد سرمایه گذاری خراسان شمالی  نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در مرکز گزارشی ارائه نمود.
بهمن پور تسهیل و روان سازی سرمایه گذاری را اولویت اول مرکز خدمات سرمایه گذاری و جلوگیری از بروکراسی اداری در مسیر اخذ مجوز برای سرمایه گذاران را از وظایف و اهداف ایجاد مرکز دانست و این مرکز را محلی برای مراجعه مستقیم سرمایه گذاران عنوان کرد که سرمایه گذاران در همین مکان می توانند نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند.
دبیر ستاد سرمایه گذاری خراسان شمالی جذب سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی را باعث ارزش افزوده اقتصادی در سطح جامعه خصوصا در استانها دانست.
وی در ادامه از صدور اولین مجوز سرمایه گذاری در استان ، در شهرک صنعتی شهرستان فاروج ، بعد از تأسیس مرکز خبر داد.
بهمن پور تهیه کتاب راهنمای سرمایه گذاری در استان و نیز کاتالوگ  فرصتها و مزیتهای سرمایه گذاری در استان را از اقدامات مرکز عنوان کرد و از تجهیز مرکز در آینده نزدیک به پنجره واحد خبر داد که در حال حاضر به صورت پایلوت در استان آذربایجان شرقی اجرا می شود و در نیمه دوم سال در استانهای دیگر اجرا خواهد شد.
وی  برگزاری تمامی همایشهای اقتصادی به صورت ویدئو کنفرانس ، بهره مندی از امکانات سایر مراکز خدمات سرمایه گذاری استانها و بهره مندی از شبکه منظم اطلاعاتی را از مزیتهای پنجره واحد عنوان کرد.
بهمن پور اولویت سرمایه گذاری در استانها از سوی سازمان سرمایه گذاری را با طرحهای نیمه تمام و طرحهایی که به دلایل اقتصادی راکد مانده اند دانست و تأکید کرد : ما می توانیم از طریق معرفی مشاوران مورد تأیید سازمان سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران را به سمت این طرحها هدایت کنیم.
۳۰ مرداد ۱۳۸۹ ۱۶:۱۶

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP