علیشیری خبر داد:تصویب 21 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه "سیلوی شرق تهران"

علیشیری خبر داد:تصویب 21 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه "سیلوی شرق تهران"
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از تصویب 21 میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی به نفع پروژه "سیلوی شرق تهران" در گرمسار خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود: بر اساس  تقاضای وزارت جهاد کشاورزی جهت استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به منظور اجرای پروژه "سیلوی شرق تهران" وهمچنین  آماده سازی و ارزیابی پروژه فوق توسط هیات اعزامی از طرف بانک توسعه اسلامی ،تسهیلات فوق در دویست و شصت و نهمین جلسه هیات مدیره اجرایی بانک توسعه اسلامی مورد تصویب قرار گرفت.
وی در خصوص شرایط این تسهیلات خاطر نشان کرد: اعتبار فوق  به شیوه استصناع (یکی از عقود بانکداری اسلامی) با دوره ساخت 4 ساله و بازپرداخت 12 ساله جهت اجرای پروژه مذکور به وزارت جهاد کشاورزی اختصاص  یافته است.


معاون وزیر اقتصاد یادآور شد: نرخ کارمزد این تسهیلات به صورت ثابت و با محاسبه نرخ سواپ یورو 12 ساله بعلاوه حاشیه سود 2/1 درصد به صورت سالانه در طول دوره بازپرداخت و  به صورت شناور با اعمال نرخ شناور یوریبور شش ماهه به اضافه حاشیه سود 2/1 درصد در طول دوره ساخت اعمال می‌گردد.
لازم به ذکر است با توجه به سطح مطلوب روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و بانک توسعه اسلامی ، سرمایه کشورمان در بانک فوق را به میزان 481/1 میلیارد دینار اسلامی افزایش داده شده است و در زمان حاضر ایران دومین سهامدار عمده بانک توسعه اسلامی است.


بر پایه این گزارش ،بانک توسعه اسلامی تاکنون بیش از 570/4 میلیارد دلار اعتبارات کوتاه و بلند مدت جهت اجرای پروژه‌های عمرانی و تولیدی و همچنین واردات مواد اولیه و قطعات یدکی مورد نیاز صنایع مختلف به نفع کشورمان به تصویب رسانده است.
علیشیری در پایان با اشاره به علاقمندی شرکت های داخلی برای استفاده از تسهیلات تجاری بانک توسعه اسلامی(ITFC)، خاطر نشان کرد : شرکتهای داخلی برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات بانک توسعه اسلامی می توانند به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سرمایه گذاری به نشانیwww.investiniran.ir مراجعه نمایند.

۱ شهریور ۱۳۸۹ ۰۸:۵۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP