در دیدار وزرای اقتصادی ایران و سوریه تاکید شد: برگزاری نشست مشترک وزرای اقتصادی ایران، سوریه، ترکیه و عراق

در دیدار وزرای اقتصادی ایران و سوریه تاکید شد: برگزاری نشست مشترک وزرای اقتصادی ایران، سوریه، ترکیه و عراق
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با لیماء مرعی عاصی وزیر اقتصاد سوریه بر ضرورت گسترش روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد و افزود: باید با فراهم ساختن زمینه ها و بسترهای لازم تلاش نماییم سطح روابط اقتصادی و تجاری را متناسب با سطح روابط سیاسی و استراتژیک گسترش دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، حسینی در ادامه ضمن  پیشنهاد تاسیس شرکت مشترک سرمایه گذاری ایران و سوریه و همچنین برگزاری  همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران و سوریه، تصریح کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی آماده است  میزبانی  برگزاری نشست مشترک وزاری اقتصادی کشورهای سوریه،ترکیه و عراق را در تهران را به عهده بگیرد.

خانم لیماء مرعی عاصی وزیر اقتصاد سوریه نیز حجم روابط اقتصادی دو کشور را نسبت به روابط سیاسی ناکافی دانست و گسترش روابط اقتصادی دو جانبه را خواستار شد.


لیماء مرعی عاصی در این  دیدار  ضمن موافقت با تاسیس شرکت بیمه مشترک ایرانی و سوریه ای و برگزاری همایش های تخصصی سرمایه گذاری را از موارد مهم در گسترش روابط اقتصادی میان دو کشور دانست و تصریح کرد: عملی شدن توافقات انجام شده مورد تاکید جدی طرف سوریه ای نیز هست .


وی در بخش دیگری از سخنانش همکاریهای منطقه ای در جهان امروز را مهم ارزیابی کرد  و افزود :در همین راستا کشورهای ایران،سوریه،عراق و ترکیه می توانند نسبت به همکاریهای منطقه ای اقدام نمایند. 

۷ شهریور ۱۳۸۹ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP