علیشیری در دیدار با دبیر کل آژانس سرمایه گذاری تایلند تاکید کرد: دعوت از بخش خصوصی تایلند برای سرمایه گذاری در ایران

علیشیری در دیدار با دبیر کل آژانس سرمایه گذاری تایلند تاکید کرد: دعوت از بخش خصوصی تایلند برای سرمایه گذاری در ایران
خانم آنچا کاسیبترانک دبیرکل آژانس سرمایه‌گذاری تایلند در صدر هیأتی از سرمایه گذاران آن کشور با بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، دبیرکل آژانس سرمایه‌گذاری تایلند در این دیدار گفت: هیأت اعزامی  سرمایه‌گذاری تایلند متشکل از مقامات دولتی و فعالان اقتصادی می‌باشد که به منظور بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری به ایران سفر کرده است.


وی در ادامه تصریح کرد: بدون شک دستاوردهای این سفر، در گزارشی به نخست وزیر تایلند ارائه خواهد شد.
خانم آنچا کابیستراک یادآور شد: در صورت برگزاری همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در تایلند  توسط سازمان سرمایه گذاری، فرصت بسیار مناسبی برای بخش خصوصی تایلند  فراهم  خواهد  شد تا با مزایای سرمایه گذاری در ایران آشنا شوند .


وی در عین حال خاطر نشان کرد: ایران دارای فرصتهای سرمایه گذاری سودآوری است که برای بخش خصوصی تایلند با اهمیت است و سرمایه گذاران تایلندی پس از بررسی ،در ایران سرمایه گذاری خواهند کرد.
دبیرکل آژانس سرمایه‌گذاری تایلند اظهار امیدواری کرد فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران از طریق  رسانه‌های تایلند نیز به سرمایه گذاران آن کشور معرفی خواهد شد.  


بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در این دیدار ضمن ابزار خرسندی از حضور هیأت سرمایه‌گذاری تایلندی در سازمان سرمایه گذاری حجم مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور ایران و تایلند را ناکافی دانست و افزود: فعالیت‌های سرمایه‌گذاری دو کشور در حد مطلوب نیست و باید کمک کنیم بخش‌های خصوصی دو کشور فرصت‌های اقتصادی همدیگر را کشف کنند.


علیشیری در ادامه افزود: کشور تایلند می تواند به عنوان مقصد بعدی  همایش تخصصی معرفی فرصتهای سرمایه‌گذاری مطرح شود تا زمینه گفت و گوی صاحبان پروژه‌های سرمایه‌گذاری  کشورمان و سرمایه گذاران تایلندی میسر شود.


وی در ادامه تصریح کرد : اقتصاد ایران در شرایط کنونی در حال گذر بزرگ به یک تحول اقتصادی است و در بخشهای مختلف اقتصادی اصلاحات ساختاری عمیق در حال وقوع است .
علیشیری در عین حال بر آمادگی ایران برای همکاری همه جانبه اقتصادی و تجاری با تایلند و پذیرش سرمایه های آنها تحت قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی در بخش های مختلف تصریح کرد .
معاون وزیر اقتصاد در پایان اظهار امیدواری کرد با حضور فعال بخشهای  خصوصی  ایران و تایلند ، همکاریهای اقتصادی دو کشور ارتقا یابد.
بر اساس این گزارش در پایان این نشست تفاهم شد همایش تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری دو کشور  ،تبادل هیات های فنی ،نهایی کردن موافقت نامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری و اعزام هیات تخصصی در حوزه روابط اقتصادی دو کشور اجرایی شود.


لازم به ذکر است سامان قاسمی مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی، صادق اکبری مدیر دفتر روابط اقتصادی خارجیسازمان سرمایه گذاری ، در ادامه این جلسه به سؤالات هیأت سرمایه گذاری تایلند پاسخ دادند.

۱۴ شهریور ۱۳۸۹ ۱۴:۴۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP