وزیر اقتصاد کشورمان در رأس هیأتی عالیرتبه: در دومین اجلاس جهانی سرمایه گذاری چین حضور می یابد

وزیر اقتصاد کشورمان در رأس هیأتی عالیرتبه:  در دومین اجلاس جهانی سرمایه گذاری چین حضور می یابد
وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان در رأس هیأتی عالیرتبه، جهت شرکت در دومین اجلاس جهانی سرمایه گذاری در شیامین چین عازم این کشور شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی ودارایی طی این سفر که بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد نیز وی را همراهی می کند، در دو رویداد این اجلاس شامل میزگرد وزرا با موضوع بازنگری بر روی سیاست های سرمایه گذاری و کنفرانس تشویق و ارتقای وام دهی و استقراض مسئولانه شرکت خواهد کرد.


بنابر این گزارش، در میزگرد وزرا، موضوعاتی از قبیل چگونگی سیاست ها و ترتیبات قانونی در سطح ملی و بنگاه ها به منظور بیشینه سازی اثرات مثبت توسعه ای آزادسازی سرمایه گذاری، اثرات بحران مالی بر روی سرمایه گذاری و سیاست های اتخاذشده دولت ها برای ارتقای سرمایه گذاری و اثرات مثبت و منفی سرمایه گذاری خارجی و سیاست های بین المللی اتخاذشده در خصوص آن بر روی سرمایه گذاری های داخلی در قالب بحث و تبادل نظر فیمابین وزرای حاضر در میزگرد مطرح خواهد شد. تاکنون 36 وزیر و رئیس کل بانک مرکزی حضور خود را در این میزگرد تأیید کرده اند.


در رویداد دوم و در قالب کنفرانس ارتقای استقراض و وام دهی مسئولانه وزرای امور اقتصادی، مدیران ارشد نهادهای مالی و بانکی بین المللی، اساتید دانشگاه و مدیران ارشد و نمایندگان بخش خصوصی در خصوص موضوع به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.تاکنون 16 وزیر، معاون وزیر و رؤسای بانک مرکزی برای حضور و مشارکت در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده اند.


این اجلاس روز سه شنبه 16 شهریور ماه با قرائت پیام بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، آقای گریمسون رئیس جمهور ایسلند، آقای گوروسکی نخست وزیر مقدونیه، آقای بونیفاشیو علی نخست وزیر موزامبیک و معاون رئیس جمهور چین رسماً افتتاح خواهد شد.
وزیر اقتصاد کشورمان به دعوت آنکتاد در این نشست چهار روزه شرکت خواهد کرد.

۱۵ شهریور ۱۳۸۹ ۱۴:۱۰

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP