وزیر اقتصاد اعلام کرد:ایران و چین فرصت های زیادی برای همکار های اقتصادی و تجاری دارند

وزیر اقتصاد اعلام کرد:ایران و چین فرصت های زیادی برای همکار های اقتصادی و تجاری دارند
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی که برای شرکت مجمع جهانی سرمایه گذاری که به چین سفر کرده است اظهار داشت: ایران و چین فرصت های زیادی برای همکاری اقتصادی دارند و می توانند مکمل هم باشند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری  به نقل از خبرگزاری ایرنا وی گفت: برغم بحران مالی جهانی و برخی تحریم ها ، روند سرمایه گذاری خارجی در ایران نه تنها کند نشده ، بلکه افزایش نیز یافته است.

وزیر اقتصاد و دارایی ایران گفت : براساس آمار ( انکتاد ) نرخ رشد سرمایه گذاری خارجی در ایران در سال 2009 میلادی به 90 درصد رسیده است.

وی ارزش سرمایه گذاری خارجی در ایران در سال گذشته میلادی را بالغ بر سه میلیارد دلار دانست و گفت : ایران به لحاظ رشد سرمایه گذاری رتبه ششم دنیا را به خود اختصاص داده است.

حسینی همچنین از رشد شاخص کل بازار سرمایه در ایران خبر داد و گفت: ما امروزه شاهد شتاب سرمایه گذاری خارجی در کشور هستیم و این فرصت خوبی برای ما است.

سخنگوی اقتصادی دولت درباره همکاری های اقتصادی ایران و چین گفت: روابط ایران و چین به لحاظ سیاسی و اقتصادی یک روابط راهبردی و محکم است و هر دوکشور فرصت کار با هم را به خوبی می شناسند و باید چالش های بین المللی مدیریت کنند.

وی گفت: ایران و چین فرصت های فراوانی برای همکاری اقتصادی دارند و می توانند مکمل هم باشند.

وزیر اقتصاد و دارایی ایران با اشاره به مازاد ارزی چین و ضرورت سرمایه گذاری این کشور در کشورهای دیگر گفت: چینی ها در جستجوی سرمایه گذاری در کشورهای دیگر هستند و ایران کشوری است که ریسک اقتصادی بسیار پایینی دارد و شریک اقتصادی مطمئنی برای چین به شمار می رود.

حسینی  چشم انداز همکاری های ایران و چین را مثبت و روشن ارزیابی و ابراز امیدواری کرد حجم مناسبات تجاری دوکشور که هم اکنون بالغ بر 20 میلیارد دلار است در آینده نزدیک تا دو برابر افزایش یابد.

۱۶ شهریور ۱۳۸۹ ۱۴:۴۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP