تاجران هلندی : تحریم ایران به ضرر ماست

تاجران هلندی : تحریم ایران به ضرر ماست
فعالان تجاری و اقتصادی هلندی در اعتراض به وضع تحریم ها علیه ایران اعلام کردند : به سیاست کاری ندارند ولی تحریم ها بیش از آن که به ایران صدمه بزند به منافع شرکت های تجاری هلندی لطمه وارد کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از شبکه خبر ، تاجران هلندی در نشستی با حضور نمایندگان وزارت اقتصاد و وزارت امور مالی هلند در محل سازمان توسعه تجارت این کشور ضمن اعتراض به وضع تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند : به سیاست کاری ندارند ولی تحریم ایران بیشتر به هلند و تاجران هلندی آسیب می زند تا به ایران و این تحریم ها منافع شرکت های هلندی را به خطر می اندازد.

انجمن تجاری هلند و ایران در پی این نشست، با صدور بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد : تحریم های اتحادیه اروپا از تحریم های شورای امنیت بسیار فراتر است و این تحریم ها، شرکت های اروپایی را در مقایسه با رقیبان جهانی ، در موقعیت پایین تری قرار می دهد و آنها را متحمل ضرر و زیان بیشتری می کند.

در این بیانیه تصریح شده است : برخی شرکت ها که تاکنون کالاها و خدمات به ایران صادر می کردند - با وجود تلاش طرف های ایرانی- برای پرداخت مطالبات و دیون ، بهای آن را هنوز وصول نکرده اند چون با محدودیت های نقل و انتقال پول مواجه اند که در این خصوص هم نه طرف های ایرانی بلکه صادرکنندگان اروپایی و دولت های اتحادیه اروپا متضرر خواهند شد.

انجمن تجاری هلند و ایران که سازمانی خصوصی است تاکید می کند : تجربه تاریخی تحریم های تجاری بین المللی نشان می دهد که بازار در هر صورت راه خود را پیدا خواهد کرد.

 

۱۷ شهریور ۱۳۸۹ ۰۹:۲۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP