علیشیری در مصاحبه با روزنامه نیکه ژاپن اعلام کرد: تحریمها تاثیری در فعالیتهای اقتصادی کشور نخواهد داشت

علیشیری در مصاحبه با روزنامه نیکه ژاپن  اعلام کرد: تحریمها تاثیری در فعالیتهای اقتصادی کشور نخواهد داشت
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در مصاحبه با خبرنگار روزنامه ژاپنی نیکه در خصوص تاثیر تحریمهای بین المللی بر اقتصاد ایران اظهار داشت : اقتصاد ایران روز به روز قوی‌تر می‌شود و بخش خصوصی کشور در موقعیت خوبی قرار دارد. تحریم هیچ تاثیری در فعالیتهای اقتصادی کشور نخواهد داشت. طی 30 سال گذشته ایران همواره تحت تحریم بوده است. آمریکا نمی تواند بپذیرد که کشور ایران کشوری مستقل باشد، بنابراین می‌کوشد تا اروپا، ژاپن و سایر نقاط دنیا را گمراه نموده و آنان را از ایران دور نماید


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، علیشیری  در ادامه افزود: اگر نگاهی به آمار ارائه شده در خصوص بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری مستقیم داشته باشید، مشاهده خواهید کردکه بازار ایران بسیار وسیع بوده و سرمایه‌گذاران و تجار خارجی نمی‌توانند به سادگی این بازار وسیع و سودآور را نادیده بگیرند. 


وی در عین حال خاطر نشان کرد: این در حالی است که سرمایه گذاران و تجار خارجی نمی توانند از بازار سودآور ایران صرف نظر نمایند.  شرکتهای آلمانی اعلام کرده اند که به علت کاهش حجم تبادلات اقتصادی با ایران  که متاثر از تحریم است ، 100هزار نیروی کار خود را اخراج کرده اند.
علیشیری در پاسخ به این سئوال که آیا تحریم موجب کند شدن روند فعالیتهای اقتصادی خواهد شد،تصریح کرد: انتظار می رود که تحریم هیچ گونه تاثیر چشمگیری نداشته است و حتی پس از تحریم‌های اعمال شده ، شاخص سهام افزایش یافته است و این نشانگر آن است که اقتصاد و تجارت ایران اهمیتی به این تحریم‌ها نمی‌دهد در سال 2009 رقم سرمایه گذاری خارجی در ایران 3 میلیارد دلار بوده است که بیانگر رشد 90 درصدی می باشد.

علیشیری در پاسخ به این سوال که آیا تحریم تاثیری بر واردات مواد اولیه یا به طور کل بر تجارت داشته ،اظهار داشت : دولت آن هزینه‌هایی را که برای توسعه کشور لازم و ضروری است پوشش می‌دهد. هدف ما استقلال مطلق است که هیچ کس نمی تواند مانع رسیدن به آن بشود. دولت در نظر دارد هزینه های تائیر تحریم بر بخش خصوصی را بپردازد و دستگاههایی راکه از تحریم متاثر می شوند حمایت نماید.


همچنین معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران  در پاسخ به برنامه های ایران برای مقابله با تحریم ها گفت: ویترین فرصتهای سرمایه گذاری در ایران بر روی سرمایه گذاران خارجی گشوده است و آماده هستیم تا با شرکتهای خارجی همکاری نماییم و در این معامله شرکت ایرانی و شرکت بین المللی به یک میزان منتفع خواهند شد.

۲۳ شهریور ۱۳۸۹ ۱۱:۲۸

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP