علیشیری خبر داد: چین ،میزبان همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران

علیشیری خبر داد: چین ،میزبان همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از برگزاری همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین همزمان با برگزاری نمایشگاه معرفی ظرفیتهای سرمایه گذاری چین در سایر کشورها در روزهای 11و12 آبان ماه سالجاری خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری در ادامه افزود: حوزه های مورد بحث در همایش سرمایه گذاری در بخشهای  انرژی (نفت و گاز)، منابع معدنی، صنایع و تولیدات همراه با تکنولوژی پیشرفته، پروژه های زیربنایی، بندر سازی، هتل سازی و مناطق گردشگری، بخش پولی و مالی و صنایع زیست محیطی و کاهنده مصرف انرژی می باشد.

معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: همزمان با این همایش ، دومین نمایشگاه سرمایه گذاری چین در خارج از کشور  برگزار می شود که هدف از برگزاری این  نمایشگاه کشف فرصتهای جدید و مناسب جهت سرمایه گذاری چین در خارج از مرزهای این کشور از جمله  بازارهای نو ظهور مثل ایران  است. 
به گفته علیشیری ،چین از جمله کشورهای سرمایه فرست به شمار می آید و دارای سومین اقتصاد بزرگ جهان که بر اساس گزارشات  بانک جهانی، وضعیت اقتصادی چین مطلوب و محیط اقتصاد کلان این کشور با ثبات توصیف شده ‌است .


وی در ادامه بر حضور فعال صاحبان پروژه های ایرانی جهت شرکت در همایش مذکور اشاره کرد و افزود: کارآفرینان و صاحبان پروژه های سرمایه گذاری در این همایش به صورت رو در رو و با استفاده از مشاوره های حقوقی کارشناسان سازمان سرمایه گذاری با سرمایه گذاران خارجی در پانل های تخصصی به تبادل نظر خواهند پرداخت و طرح های خود را به سرمایه گذاران چینی  معرفی خواهند کرد.


علیشیری از اتاق های بازرگانی سراسر کشور، بنگاه های بخش خصوصی، فعالان اقتصادی  کارآفرینان دعوت کرد تا جهت حضور در این همایش و همچنین  طرح های جدید یا نیمه تمام خود را براساس فرم های تعیین شده توسط سازمان سرمایه گذاری که در سایت www.investiniran.ir و یا سایت www.iio.ir قرار دارد  حداکثر تا  تاریخ 5/7/89 به این سازمان  معرفی نمایند ،تا به سرمایه گذاران خارجی عرضه شود.


معاون وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد با توجه به مزیت های اقتصادی ایران، تلاش دولت وبرای بهبود فضای کسب و کار، شوق و اشتیاق بخش خصوصی برای حضور در محیط اقتصادی کشور، این همایش ها بتوانند زمینه های جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور را فراهم کند.
 
لازم به ذکر است علاقمندان برای حضور در این نمایشگاه و کسب اطلاعات بیشتر می توانند باشماره تلفن  33967749 تماس حاصل نمایند.

۳۱ شهریور ۱۳۸۹ ۱۴:۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP