علیشیری خبر داد: دومین نسخه کتاب راهنمای سرمایه گذاری منتشر شد

علیشیری خبر داد: دومین نسخه کتاب راهنمای سرمایه گذاری منتشر شد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد از انتشار دومین نسخه کتاب راهنمای سرمایه گذاری خبر داد و افزود: سازمان سرمایه گذاری در راستای اجرایی نمودن وظایف و تکالیف قانونی در ماده 7 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی ، این کتاب را در سه جلد برای ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری و فعالان عرصه اقتصادی کشورمنتشر کرده است. 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ، علیشیری در ادامه افزود:   بهبود محیط کسب و کار یک راهبرد اقتصادی است و اصلاح فضای کسب و کار و بهبودشاخص‌های مزبور ،گامی مثبت در عرصه اقتصاد در جهت جذب منابع و سرمایه‌گذاری‌های خارجی، ارتقاء سطح اشتغال و تولید در کشور می‌ باشد.


 وی در عین حال خاطر نشان کرد: با توجه به تبصره 3 ماده 7 قانون موصوف ، مبنی بر  ضرورت تسریع و کوتاه نمودن فرایندهای صدور مجوز در دستگاه های اجرایی و همچنین تسهیل، روان سازی و حذف مجوزهای غیرضروری در فرایند فوق الذکر،  این کتاب منتشر شده است.


به گزارش خبرنگار ما ، معاون وزیر اقتصاد یادآور شد: کتاب راهنمای سرمایه گذاری تنها مستند تعیین تکالیف متقاضیان سرمایه گذاری است و هیچ نهاد و مرجعی حق ندارد برای اعطای مجوز یا پروانه ،مدرک یا شرایطی بیشتر از موارد گفته شده در کتاب مطالبه کند.


علیشیری در پایان از همه صاحب نظران و فعالان بخش های خصوصی و سرمایه گذاری خارجی خواست جهت ارائه نقطه نظرات خود در مورد کتاب فوق در اختیار  دبیرخانه ملی سرمایه گذاری واقع در سازمان سرمایه گذاری یا به  سایت

www.investiniran.ir و www.doingbusinessiniran.irمراجعه کنند تا ضمن انعکاس نظرات آنها  به دستگاه های مربوطه در نسخه سوم کتاب مزبور اعمال گردد.
 
 
۱۳ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP