دیدار وزرای اقتصاد ایران وروسیه

دیدار وزرای اقتصاد ایران وروسیه
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی ،محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی و بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد با همتایان خود از روسیه دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش  روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی درحاشیه اجلاس بانک جهانی با آلکسی کوردین، وزیر اقتصاد روسیه دیدار کرد و در این دیدار بر افزایش روابط اقتصادی ایران و  روسیه تاکید شد.


حسینی در ادامه افزود : با توجه به تجربیات مهندسان ایرانی در استخراج نفت وگاز و مواد معدنی دو کشور می توانند با حمایت از بخش خصوصی دو کشور شاهد ارتقای  روابط اقتصادی باشند.


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با اشاره به سیاستهای کلی اصل 44 و زمینه های همکاری هایی که درحوزه های مختلف از جمله پتروشیمی، نفت و گاز وجود دارد، تصریح کرد: طی چند سال اخیر محیط جدیدی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکتهای خارجی در صنایع مختلف ایران به وجود آمده است.


در این دیدار آلکسی کوردین، وزیر اقتصاد روسیه ضمن استقبال از پیشنهادات مطروحه گفت: کشورش برای ارتقای سطح روابط اقتصادی با ایران اهمیت بالایی قائل است.
وی با اشاره به الویتهای توسعه ای کشورش، تقویت ظرفیتهای تکنولوژی، انرژی و گسترش صنایع زیربنایی و حمل و نقل هوایی را از اهم موضوعات آن کشور دانست.


آلکسی کوردین، در پایان تصریح کرد: ایران دارای توانمندیها و پتانسیل‌های زیادی است و شرکت‌های روسیه ای تمایل زیادی برای سرمایه‌ گذاری در ایران دارند.
لازم به ذکر است ،اقتصاد روسیه صنعتی و وابسته به منابع بزرگ انرژی این کشور به ویژه گاز است. و روسیه با تولید ناخالص داخلی ۱۲۸۹ تریلیون دلار هفتمین اقتصاد بزرگ جهان بوده‌است. اقتصاد این کشور بر پایه سرمایه داری و خصوصی سازی است.

۱۷ مهر ۱۳۸۹ ۱۹:۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP