در دیدار مشترک وزرای اقتصاد دو کشور ایران و هند در واشنگتن تاکید شد: سرعت بخشیدن به تفاهمات اقتصادی دو کشور

در دیدار مشترک وزرای اقتصاد دو کشور ایران و هند در واشنگتن تاکید شد: سرعت بخشیدن به تفاهمات اقتصادی دو کشور
سید شمس الدین حسینی در حاشیه اجلاس بانک جهانی با پنارا موکرجی وزیر دارایی هند سرعت بخشیدن به تفاهمات اقتصادی دو کشور در شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی را خواستار شد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران‌، حسینی در ادامه افزود : درخصوص جایگاه کشورهای در حال توسعه در نهادهای مالی بین المللی از جمله بانک جهانی،  لازم است  مورد بازنگری قرار گیرد .


وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان ، یادآور شد: نگاه جمهوری اسلامی ایران به هند نگاه ویژه ای است و امیدواریم بتوانیم ظرفیت‌های همکاری فی مابین را به سرعت ارتقاء دهیم.


وی در ادامه با اشاره به روند مثبت خصوصی سازی و  افزایش شاخص بورس در کشورمان یادآور شد: افزایش شاخص بورس ایران در مقایسه با سایر کشورها نمایانگر این است که بازار بورس ایران می تواند به عنوان یکی از گزینه های  برتر سرمایه گذاری مطرح شود.


حسینی در عین حال خاطر نشان کرد: ما آماده هستیم فهرستی از پروژه های سرمایه گذاری خارجی که مطالعات امکان سنجی و اقتصادی آنها به انجام رسیده  است را به شرکتهای هندی جهت سرمایه گذاری ارائه نماییم.


 پنارا موکرجی وزیر دارایی هند در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهادهای مطروح‌شده، ابراز امیدواری کرد که سطح همکاری‌های فی‌مابین افزایش یابد.
وی در عین حال  بر بهره گیری از همه ظرفیتهای هند برای ارتقای روابط اقتصادی تاکید کرد و افزود: جایگاه کشورهای در حال توسعه در نهادهای مالی بین المللی مطلوب نیست و باید تلاش کردکه این جایگاه ارتقاء یابد.


شایان ذکر است ، اقتصاد هند چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است که با رشد متوسط بیش از 8 درصد، طی سالهای گذشته به قدرت بزرگ اقتصاد جهانی تبدیل شده است و اکنون با تولید ناخالص داخلی 3/611 تریلیون دلار و ذخایر ارزی بیش از 275 میلیارد دلار ،از شرکای اصلی جمهوری اسلامی ایران در آسیا محسوب می شود.


۱۹ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP