علیشیری دستاوردهای اجلاس کومسک را تشریح کرد

علیشیری دستاوردهای اجلاس کومسک را تشریح کرد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد به تشریح دستاوردهای بیست و ششمین اجلاس کمیته دائمی همکاریهای اقتصادی و تجاری سازمان کنفرانس اسلامی موسوم به کومسک پرداخت.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،علیشیری گفت: این اجلاس که  هفته گذشته در استانبول ترکیه برگزار شد  ونمایندگان و وزرای اقتصاد 57 کشور عضو سازمان موصوف در آن شرکت کردند.


به گفته وی ،نمایندگان کشورهای روسیه، تایلند، قبرس و نیز برخی سازمانهای بین المللی در این اجلاس بعنوان ناظر حضور داشتند.
علیشیری در ادامه افزود: هیات جمهوری اسلامی ایران مرکب از نمایندگان دستگاههای مربوطه در راس هیاتی به ریاست دکتر سید شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در اجلاس مذکور شرکت نمودند.


وی در عین حال خاطر نشان کرد : وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان طی سخنانی که در این اجلاس ارائه شد ،بر همکاریهای موثر و فنی کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی و نیز ضرورت افزایش تجارت فیمابین کشورهای عضو، ایجاد صندوق اسلامی پول و ترویج اقتصاد و بانکداری اسلامی تاکید داشتند.


به گفته وی ، همچنین با توجه به ضرورت ایجاد تغییرات اساسی در آینده اقتصاد کشورهای مزبور بر لزوم به کار گیری و تجاری سازی فن آوریهای جدید  تاکید شد.
به گزارش خبرنگار ما ، ارتقای نهادهای مالی همچون گروه بانک توسعه اسلامی و عملیاتی ساختن موافقتنامه هایی چون نظام تعرفه ترجیهی و توسعه هماریها برای مقابله با پول شویی و تامین مالی تروریسم در  سخرانی وزیر امور اقتصادی ودارایی مطرح شد.


وزیر امور اقتصادی ودارایی کشورمان ضمن دعوت از روسای مسئول گمرکات کشورهای عضو برای شرکت در همایش بین المللی جاده ابریشم که قرار است در تاریخ 27 و 28 مهر ماه سالجاری  در تهران برگزار گردد، از وزرای توریسم و گردش گری کشورهای عضو سازمان، جهت شرکت در همایش وزرای گردشگری کشورهای اسلامی نیز  دعوت به عمل آورد .


بر اساس این گزارش ، تعریف پروژه های مشترک با هدف ارتقای زیر بناهای کشورهای عضو، مقابله با سلطه انحصار و تحریم مالی از طریق استفاده از ارز ملی کشورها در مبادلات تجاری و سرمایه گذاری مشترک در جهت ایجاد موسسه ای برای تقویت نیروی انسانی کشورهای عضو از دیگر مباحث مطرح شده وزیر امور اقتصادی ودارایی کشورمان در این اجلاس بود.


۱۹ مهر ۱۳۸۹ ۱۷:۳۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP