در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و لبنان تاکید شد:اعلام آمادگی لبنان بر گسترش همکاریهای اقتصادی با ایران

در دیدار مشترک وزرای اقتصاد  ایران و لبنان تاکید شد:اعلام آمادگی لبنان بر گسترش همکاریهای اقتصادی با  ایران
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با خانم رایا حسر الحسن وزیر امور اقتصادی و دارایی لبنان بر گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و لبنان تاکید کرد.به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، حسینی در این ملاقات با اشاره به زمینه های جذب سرمایه گذاری های خارجی در کشورمان ،افزود:  بر اساس سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، شرکت های خارجی می توانند در پروژه های سرمایه گذاری کشورمان مشارکت داشته باشند ،که این موضوع فرصت بسیار مناسبی است که شرکت های  لبنانی می توانند از آن  استفاده کنند.

حسینی حجم مبادلات تجاری  ایران و لبنان  را با توجه به ظرفیت های اقتصادی و تجاری دو کشور ناکافی دانست و افزود:  باید در راستای افزایش همکاریهای اقتصادی فیمابین دو کشور تلاش کرد.
به گزارش خبرنگار ما ،وی بحث و تبادل نظر  و معرفی توانمندی شرکت های ایرانی در اجرای پروژه های مختلف خدمات فنی و مهندسی در لبنان را از عمده ترین محورهای این دیدارها برشمرد.


وزیر امور اقتصادی ودارایی در ادامه افزود: ایران آماده است همایشی در لبنان برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان برای سرمایه گذاران لبنانی برگزار نماید.

خانم رایا حسر الحسن  وزیر امور اقتصادی و دارایی لبنان ضمن تحسین پیشر فتهای ایران در زمینه صنعتی، کشاورزی و علمی افزود:  دولت  لبنان برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری  با ایران  عزم جدی دارد و در این خصوص از گسترش همکاریهای اقتصادی با ایران استقبال می کند.


۲۰ مهر ۱۳۸۹ ۱۰:۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP