در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و نیکاراگوئه تاکید شد:مشارکت بخش خصوصی دو کشور در ارتقای روابط اقتصادی

در دیدار مشترک وزرای اقتصاد ایران و نیکاراگوئه تاکید شد:مشارکت بخش خصوصی دو کشور در ارتقای روابط اقتصادی
سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با وزیر اقتصاد نیکاراگوئه بر ارتقای روابط اقتصادی با مشارکت بخش خصوصی دو کشور تاکید کرد.


 
به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ،حسینی در حاشیه اجلاس بانک جهانی با اشاره به آمادگی ایران برای تشکیل شرکت مشترک سرمایه گذاری ایران و  نیکاراگوئه ،افزود: بسیاری از شرکت های ایرانی با فرصتهای موجود اقتصادی در نیکاراگوئه آشنا هستند و ایجاد شرکت سرمایه گذار مشترک می تواند این پیوند را به صورت دائمی برقرار سازد.


به گفته وزیر اموراقتصادی ودارایی  ، تفاهم نامه های تقویت مبادلات تجاری، انجام ملاقات های رودرروی تجار و مشارکت بخش خصوصی می توانند به عنوان ابزارهایی برای تقویت روابط اقتصادی دو کشور به کار گرفته شوند.


وزیر اقتصاد نیکاراگوئه نیز در این دیدار امنیت اقتصادی و همچنین قوانین مربوط به حمایت از سرمایه گذاران خارجی در کشورش را تشریح و خواستار گسترش همکاریها بویژه از طریق ارتقاء شناخت بخشهای اقتصادی ایران در زمینه کار با آمریکای لاتین بویژه نیکاراگوئه شد.


دیدار وزیر اقتصاد ایران با وزیر اقتصاد چاد


حسینی در ادامه گفتگوهای خود با وزرای اقتصاد  کشورهای مختلف جهان در واشنگتن با وزیر اقتصاد چاد نیز دیدار و در خصوص  گسترش روابط  اقتصادی دو کشور به گفت‌وگو پرداخت.
به گزارش خبرنگار ما ، حسینی در ادامه  بر اعلام آمادگی ایران برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای آفریقایی از جمله چاد تاکید کرد و افزود: اولویت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران گسترش مناسبات با کشورهای آفریقایی است ولذا لازم است مدیران اقتصادی بخشهای خصوصی دو طرف به صورت موثر با یکدیگر گفتگو کنند تا روابط اقتصادی دو کشور ارتقاء یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در عین حال خاطر نشان کرد: حمایتهای دولتهای دو کشور زمان عملیاتی می شود که خدمات و پروژه ها بین بخش خصوصی دو کشور مورد مبادله قرار گیرد.

وزیر اقتصاد چاد نیز در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران و چاد  را دوستانه خواند و ابراز امیدواری کرد با استفاده از تجارب ایران ،کشور جمهوری چاد نیز در مسیر توسعه اقتصادی گامهای موثر بردارد.
به گفته وی همکاری در پروژه های زیر بنایی مانند راهسازی و پل سازی، صدور ماشین آلات کشاورزی و صدور خدمات فنی و مهندسی به عنوان فرصت های مناسبی برای گسترش روابط اقتصادی ایران و چاد محسوب می شوند.
 

۲۰ مهر ۱۳۸۹ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP