در نشست مشترک معاونین وزرای اقتصاد ایران و چین تاکید شد:گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و پکن

در نشست مشترک معاونین وزرای اقتصاد  ایران و چین تاکید شد:گسترش همکاریهای اقتصادی تهران و پکن
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد کشورمان در دیدار با معاون وزیر اقتصاد چین ،با اشاره به حجم مبادلات تجاری 10 میلیارد دلاری ایران و چین، اظهار امیدواری کرد ضمن ارتقای روابط اقتصادی دو کشور هم سطح روابط سیاسی، با توجه به ظرفیت های اقتصادی و تجاری دو کشور حجم مبادلات فی ما بین به 20 میلیارد دلار افرایش یابد.


 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران ،علیشیری همچنین از رشد شاخص کل بازار سرمایه در ایران خبر داد و گفت: ما امروزه شاهد شتاب سرمایه گذاری خارجی در کشور هستیم و این فرصت خوبی برای ما است.
وی خاطر نشان کرد: زمینه های گسترده ای برای حجم سرمایه گذاری دو جانبه وجود دارد و چینی ها می توانند در پروژه های مختلف از جمله پتروشیمی و پالایشگاه در ایران سرمایه گذاری کنند.


علیشیری از همتای چینی خود دعوت کرد ضمن سفر به ایران از نزدیک با تحولات مهم اقتصادی و پروژه های سرمایه گذاری خارجی ایران آشنا شوند.
معاون وزیر اقتصاد چین نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور، ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را خواستار شد .


وی چشم انداز همکاری های ایران و چین را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد حجم مناسبات تجاری دوکشور افزایش یابد.


دیدار معاونین وزرای اقتصاد ایران و افغانستان


بر اساس این گزارش بهروز علیشیری در حاشیه نشست بانک جهانی با معاون وزیر اقتصاد افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.
علیشیری در این دیدار با اشاره به مشترکات فرهنگی و مذهبی دو کشور، توسعه همکاریهای بانکی، بیمه، گمرک، استاندارد را از جمله مهم‌ترین عوامل توسعه مبادلات دانست.
وی اظهار امیدواری کرد: مذاکرات دو جانبه نقطه عطفی در همکاریهای دو کشور مسلمان باشد.
معاون وزیر اقتصاد افغانستان نیز در این نشست گفت : جمهوری اسلامی افغانستان و ایران دارای بازارهای بالقوه برای یکدیگر هستند و باید از فرصت‌های تجاری مشترک استفاده کنند .
 

۲۰ مهر ۱۳۸۹ ۱۹:۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP