علیشیری در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری در استان کهکلویه وبویراحمداعلام کرد:ایران با رشد 90 درصدی سرمایه گذاری خارجی رو به رو است

علیشیری در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری در استان کهکلویه وبویراحمداعلام کرد:ایران با رشد 90 درصدی سرمایه گذاری خارجی رو به رو است
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد در مراسم آغاز به کار همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در یاسوج گفت: علی رغم کاهش 40 درصدی جذب سرمایه گذاری در جهان طی یک سال گذشته، ایران با رشد 90 درصدی میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی رو به رو بوده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری ،علیشیری در ادامه افزود: در یک سال گذشته ایران جزو شش کشور برتر جهان در زمینه جذب سرمایه گذاری های خارجی بوده است.


معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: براساس ماده سه قانون سرمایه گذاری خارجی در ایران ، هرگونه مشارکت نقدی و غیرنقدی سرمایه گذاری می تواند صورت گیرد و محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی با توجه به مواد قانونی و حمایتهای دولت در ایران وجود ندارد.


وی ادامه داد: براساس قانون سرمایه گذاری خارجی در ایران، سرمایه گذاران می توانند به مدت سه سال در ایران زمینه اقامت خود و همراهان را فراهم کنند و برای مدت 10سال از واریز مالیات بویژه در بخش کشاورزی معاف هستند.


وی در ادامه با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد نمونه کاملی برای معرفی ظرفیت های ایران برای سرمایه گذاری است،یادآور شد: همانگونه که یکی از مشکلات اساسی همه کشورها بحث امنیت غذایی است می توان با توجه به ظرفیتها و توانمندی های موجود در این استان زرخیز و غنی این بحران را رفع کرد.

رییس کل  سازمان سرمایه گذاری و کمهای فنی و اقتصادی ایران تصریح کرد: همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران فرصت مناسبی برای استان کهگیلویه وبویراحمد برای جذب سرمایه گذاری خارجی است.
بر اساس این گزارش ، استاندار کهگیلویه وبویراحمد در ادامه در  آیین گشایش این همایش دو روزه گفت: افزون بر 200 سرمایه گذار خارجی و داخلی در این همایش که برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود، شرکت کرده اند.


قوام نوذری افزود:600 طرح با برآورد اعتبار ارزی 700میلیارد دلار و 140 هزار میلیارد برآورد ریالی در این همایش به سرمایه گذاران معرفی می شود که 114 طرح آن مربوط به این استان است.
وی اظهار داشت: طرحهای ارایه شده در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری ایران در چهار بخش ، نفت و گاز، آب و کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری به متقاضیان سرمایه گذاری معرفی می شود.


لازم به ذکر است علاوه بر میهمانان خارجی ،مقامات و کارشناسان 20 استان کشور نیز در در این همایش شرکت دارند.
همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران روزچهارشنبه باشرکت سرمایه گذارا ن خارجی و داخلی وحضور مسوولان کشوری و استانی در یاسوج آغاز شد.


بر اساس این گزارش ،این همایش 28 و 29 مهرماه سال جاری با همکاری مشترک استانداری کهگیلویه و بویراحمد و سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران با حضور برخی مقامات دولتی و سرمایه گذاران داخلی ، خارجی در یاسوج مرکز این استان  هم اکنون در حال برگزاری است.


۲۸ مهر ۱۳۸۹ ۱۴:۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP