به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار؛6 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی تصویب شد

به ارزش بیش از 3 میلیارد دلار؛6 طرح جدید سرمایه گذاری خارجی تصویب شد
یکصد و سی و چهارمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار و شش طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش بیش از سه میلیارد دلار تصویب شد.سامان قاسمی مدیر کل دفتر سرمایه گذاریهای خارجی ، در حاشیه یکصد و سی و چهارمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، گفت: در این نشست شش طرح جدید سرمایه گذاری خارجی به ارزش بیش از 3  میلیارد  دلار به تصویب رسید.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، قاسمی همچنین از تصویب طرح سرمایه گذاری خارجی برای احداث پالایشگاه نفت خام خبر داد و افزود: این طرح توسط یک ایرانی مقیم خارج از کشور وارد کشور می شود و حاکی از دید مثبت ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در ایران است که اشتغالزایی و ورود تکنولوژیهای نوین  و صرفه جویی ارزی در این بخش را به همراه خواهد داشت.


قاسمی یادآور شد: از جمله طرحهای دیگر مصوب این جلسه، شامل سرمایه گذاری های شرکتهای آسیایی برای  تولید انواع کویل ساده و آلیاژی فولادی بود  که مورد موافقت هیات سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت.
وی در عین حال خاطر نشان کرد: در این جلسه طرح سرمایه گذاری خارجی مربوط به تولید آب معدنی و آشامیدنی و انواع ماء الشعیر نیز به تصویب رسید.


به گفته مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی ،همچنین طرح احداث مجتمع های رفاهی بین راهی ،تولید پودر صنعتی و معدنی و تولید انواع کنتورهای گاز از دیگر مصوبات این هیات بود که به تصویب رسید.

بنابراین گزارش، در ادامه این نشست شرکتهای سرمایه گذار خارجی درخواست افزایش و اصلاح  مجوز سرمایه گذاری را مطرح نمودند که با آن موافقت شد.

۲ آبان ۱۳۸۹ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP