با حضور هیات سرمایه گذاری پرتغال در ایران :همایش یک روزه فرصتهای سرمایه گذاری ایران برگزار شد

با حضور هیات سرمایه گذاری پرتغال در ایران :همایش یک روزه فرصتهای سرمایه گذاری ایران برگزار شد
شراگیم شمس معاون مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی از حضور هیات سرمایه گذاری خارجی پرتغال در ایران خبر داد و افزود: پیرو هماهنگی های انجام شده با شورای تجاری ایران و پرتغال و سفارت جمهوری اسلامی ایران در لیبسون، همایش یک روزه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی برگزار شد .به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، شمس در ادامه افزود:  این همایش با حضور نمایندگان، روسا و مدیران عامل شرکتهای پرتغالی عضو شورای تجاری ایران و پرتغال و همچنین صاحبان پروژه های سرمایه گذاری ایران برگزار شد.
وی در عین حال خاطر نشان کرد : از جمله حوزه های مورد بحث جهت سرمایه گذاری و همکاریهای اقتصادی دو جانبه در این همایش یک روزه ،معماری و شهرسازی، راه آهن ریلی شهری و بین شهری، صنایع غذایی، تولید تجهیزات صنعتی، قالب سازی و بازاریابی بین المللی  بود.
شمس در ادامه طی سخنانی بااشاره به برگزاری همایش معرفی فرصتهای سرمایه گذاری ایران در پرتغال و استقبال گسترده شرکتهای پرتغالی از همایش مزبور، از روند رو به رشد همکاریهای اقتصادی و سرمایه گذاری بین دو کشور و حضور هیأتهای متعدد پرتغالی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران طی ماه های گذشته، استقبال کرد.
وی در عین حال  ابزار امیدواری  کرد با حضور شرکتهای پرتغالی در ایران و آشنایی بیش از بیش آنان با محیط اقتصادی و فضای کسب و کار در ایران زمینه سرمایه گذاری این شرکتها در آینده نزدیک در فرصتهای سرمایه گذاری کشورمان فراهم گردد.

به گزارش خبرنگار ما در ادامه این همایش ، نادر حقیقیرئیس شورای مشترک ایران و پرتغال ضمن اظهار خرسندی از سازمان سرمایه گذاری در برگزاری این همایش، بر برگزاری مداوم  جلسات و مذاکرات بین شرکتهای پرتغالی و صاحبان پروژه های سرمایه گذاری ایران تاکید کرد.
 وی اذعان کرد: در ایران نیروهای آموزش دیده در سطح بالایی داریم که می‌توانند در زمینه‌های مشترک همکاری کنند.
همچنین الفیات مدیرعامل کنفدراسیون صنایع پرتغال  با اشاره به  همایش سال گذشته فرصتهای سرمایه گذاری ایران در پرتغال،  یادآور شد: 5 هیأت اقتصادی و تجاری پرتغالی  بعد از آن همایش به ایران آمده اند که حاکی از عزم جدی پرتغالیها برای گسترش روابط اقتصادی با ایران است .
به گفته وی ،افزایش حجم صادرات پرتغال به ایران از حجم 14 میلیون یورو به 38 میلیون در طی دو سال گذشته  از جمله نتایج  عملی همایش سرمایه گذاری ایران در پرتغال است.
لازم به ذکر است اقتصاد پرتغال پس از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال 1986 میلادی به سمت خدماتی شدن پیش رفته است و تولید ناخالص داخلی این‌کشور درسال 2009میلادی 232 میلیارد دلار بوده است که هشت درصد آن در بخش کشاورزی، 8/25 درصد در بخش صنعت و 2/66درصد در بخش خدمات تولید شده است.

بر اساس این گزارش ،محصولات صادراتی آن شامل پوشاک و کفش، ماشین آلات، مواد شیمیایی و کاغذ است که به کشورهای اسپانیا آلمان ، فرانسه ،انگلستان و آمریکا صادر می شود.

محصولات وارداتی آن شامل تجهیزات حمل‌و‌نقل، مواد شیمیایی، محصولات پتروشیمی، منسوجات و محصولات کشاورزی است که از کشورهای اسپانیا آلمان ، فرانسه ، ایتالیا و هلند وارد می‌شود.

این گزارش می افزاید : پرتغال در سال گذشته 20 میلیارد دلار در سایر کشورها سرمایه گذاری کرده است.

۳ آبان ۱۳۸۹ ۰۹:۳۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP