در راستای معرفی پروژه های سرمایه گذاری کشورمان :علیشیری وارد پکن شد

در راستای معرفی پروژه های سرمایه گذاری کشورمان :علیشیری وارد پکن شد
بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد به منظور شرکت در همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین وارد پکن شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران ، علیشیری گفت : حوزه های مورد بحث در همایش سرمایه گذاری  چین در بخشهای انرژی (نفت و گاز)، منابع معدنی، صنایع و تولیدات همراه با تکنولوژی پیشرفته، پروژه های زیربنایی، بندر سازی، هتل سازی و مناطق گردشگری، بخش پولی و مالی با تاکید بر بانکداری و صنایع زیست محیطی و کاهنده مصرف انرژی  است.


معاون وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: همزمان با این همایش ، دومین نمایشگاه سرمایه گذاری چین در خارج از کشور برگزار می شود که هدف از برگزاری این نمایشگاه کشف فرصتهای جدید و مناسب جهت سرمایه گذاری چین در خارج از مرزهای این کشور از جمله ایران است.


علیشیری یادآور شد:کشور چین به عنوان یک کشور سرمایه فرست که علاقمند است در کشورهای دیگر سرمایه گذاری نماید  بیش از 60 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشورهای دیگر انجام داده است .

به گفته وی،کشورهایی از جمله کانادا، آمریکا ،سوییس،روسیه،مجارستان،فنلاند،یونان، استرالیا،مالزی ،هند،آلمان،ایتالیا،مالت،توگو ،رواندا،کنیا،نامبیا ، کشورهای آمریکای لاتین و غیره در صدد هستند در این همایش با معرفی مشوقهای سرمایه گذاری کشورهای متبوع ،چین را متقاعد به سرمایه گذاری در آن کشورها نمایند. 

علیشیری در عین حال  بازاریابی بیش از 70 میلیارد دلار  پروژه های سرمایه گذاری کشورمان  را از اهداف همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چین دانست .
به گزارش خبرنگار اعزامی از پکن،در جلسه افتتاحیه این همایش "ایران" به عنوان سخنران ویژه  در خصوص محیط سرمایه گذاری ایران به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.


بر اساس این گزارش همایش فوق در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (یازدهم و دوازدهم آیان ماه )با حضور مقامات عالیرتبه کشور های مختلف به منظور شناسایی فرصتهای سرمایه گذاری چین در سایر کشورها برگزار می شود که در روز چهارشنبه همایش فرصتهای سرمایه گذاری ایران در چهار بخش به علاقمندان معرفی خواهد شد.


لازم به ذکر است معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری،  مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی ایران، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران ، معاون سرمایه گذاری و طرحهای سازمان میراث فرهنگی ، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین،  مدیر عامل بانک توسعه تعاون ایران ، مدیر عامل شرکت گسترش انرژی پاسارگاد،مدیران مناطق آزاد چابهارو کیش و بیش از 20 شرکت خصوصی به همراه دهها پروژه و صاحبان پروژ های خصوصی کشورمان در این همایش حضور دارند.


۱۰ آبان ۱۳۸۹ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP