دومین همایش سرمایه گذاری چین در کشورهای خارجی باحضور ایران برگزار شد

دومین همایش سرمایه گذاری چین در کشورهای خارجی باحضور ایران برگزار شد
دومین همایش سرمایه گذاری چین در کشورهای خارجی روز سه شنبه با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در پکن گشایش یافت.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری به نقل از  ایرنا،'بهروز علیشیری'معاون وزیرامور اقتصاد و دارایی ورییس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک های اقتصادی وفنی ایران ،' رحیم ممبینی ' معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ، ' مهدی صفری ' سفیر ایران در چین و شماری از فعالان بخش های دولتی و خصوصی کشورمان در این همایش حضور دارند.


رییس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران قرار است در این اجلاس دو روزه ، در سخنانی فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشورمان را برای مقامات چینی و نمایندگان کشورهای خارجی تشریح کند.


همچنین همزمان با برگزاری این همایش ، نمایشگاه معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری چین در سایر کشورها نیز گشایش یافت.
در این نمایشگاه،علاوه بر شرکت های چینی ، کشورهای خارجی شرکت کننده در اجلاس پکن نیز ظرفیت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف را در قالب نمودار و تصویر به نمایش گذاشته اند.
حوزه‌های مورد بحث در همایش سرمایه‌گذاری در بخش‌های انرژی (نفت و گاز)، منابع معدنی، صنایع و تولیدات همراه با تکنولوژی پیشرفته، پروژه‌های زیربنایی، بندرسازی، هتل سازی و مناطق گردشگری، بخش پولی و مالی و صنایع زیست محیطی و کاهنده مصرف انرژی است.


چین از جمله کشورهای سرمایه فرست است و دارای سومین اقتصاد بزرگ جهان که براساس گزارشات بانک جهانی، وضعیت اقتصادی چین مطلوب و محیط اقتصاد کلان این کشور باثبات توصیف شده ‌است.
کارآفرینان و صاحبان پروژه‌های سرمایه‌گذاری در این همایش بصورت رو در رو و با استفاده از مشاوره‌های حقوقی کارشناسان سازمان سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران خارجی در پانل‌های تخصصی به تبادل نظر خواهند پرداخت و طرح‌های خود را به سرمایه‌گذاران چینی معرفی خواهند کرد.

یادآور می شود قرار است فردا ( چهارشنبه ) همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایران با حضور فعالان بخش های اقتصادی دوکشور در پکن برگزار شود.
 

۱۵ آبان ۱۳۸۹ ۰۹:۱۴

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان باب همایون خیابان صور اسرافیل خیابان داور - وزارت امور اقتصادی و دارایی -  سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران

بارکد2

صندوق پستی: 4618/ 11365
 
ساعت کاری سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران از روز شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 16 می باشد.
MAP